0 Araç Alacak Gücüm Yok Diyenlere…

0 Araç Alacak Gücüm Yok Diyenlere…
19 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 19.013 kez okundu.

2.EL ARAÇ KREDİSİ NEDİR ?

Taşıt sahibi olabilmek isteyen şahıslar, bankaların bireylere sundukları araç kredisi imkânlarından yararlanmaktadırlar. Pek çok şahıs banka kuruluşlarından araç kredisi kullanıp araç sahibi olmakta. Bilhassa bazı süreçlerde banka kuruluşlarının sunmuş oldukları müsait taksit ve ayrıca faiz oranları otomobil satın almayı hayal eden insanların kredi alarak araç satın almalarını tesis ediyor. Peki, sıfır otomobil alabilecek gücünüz yoksa? Bankalar 0 otomobil almaya gücü yetmeyen şahıs için ise İkinci El Araç Kredisi fırsatını sunmaktadır.

0 taşıtlar hem fiyat şekilde gayet yüksektir aynı zamanda da kredilerin geri ödemesi nedeniyle insanların kazançlarını sarsıcı etki etmektedir. Bu nedenle vatandaşların büyük bir bölümü ikinci el taşıt almaya yönelmektedir. Banka kuruluşları ise 2. El taşıt satın almak isteyen vatandaşlar adına belli şartlar çerçevesinde şahıslara 2. El araç kredisi şansı tanıyor.

İkinci El Araba Kredisi Koşulları Nelerdir ?

Banka kuruluşları bilindiği üzre araç kredisi uygulayan bireylerin aldıkları taşıtları borç ödenene kadar ipotek koyuyor. 48 aya kadar taksitli araç alındığı zaman şahıs vade döneminde aracının kredi borcunu bankaya düzenli bir şekilde ödemekle yükümlüdür. Eğer kişi ödemelerini planlı bir şekilde yapmaz ve ayrıca borcunu ödemez şekle gelirse bu halde banka ipotekli taşıta el koyarak satışını gerçekleştirip alacağını tahsil ediyor.

0 arabalarda araba yaş kaybettiğinde aşırı değer kaybetmeyeceği için 0 araç kredi kullanmaları çok daha rahattır. Bankalar sıfır araba kredilerinde aşırı kıstasa bakmadan sadece bireyin ödeme pozisyonuna ve de kredini skorunu gözlemleyerek kredi kullandırmaktadır.

Lakin 2. El otomobil kredisi edinmek adına kişilerin bankaların arzu ettikleri özelliklerde bir ikinci el taşıt alacağı durumlarda alınabilmektedir.

HABERİN DEVAMI AŞAĞIDADIR

– 0 araçlarda bankalar aracın fatura tutarı üstünden Yüzde 70 ’e tekamül eden bedeli şahısa kredi olarak veriyor. 50 bin Lira ‘ye kadar olan araçlarda Yüzde 70 kredi kullanımı oluşturan banka kuruluşları, 50.000 Lira ve üstünde otomobiller için Elli bin TL miktarına kadarının % 70 ’ini üstündeki meblağnın Yüzde Elli sini kredilendirmektedir.

Bütün bu söz ettiğimiz koşullar 2. el otomobil kredilendirmesinde de dahi geçerlidir. İkinci El arabada kredi değerlendirmesi kasko tutarı üstünden gerçekleştirilir.

– 2. El araçlarda belirgin bir yaş limiti bulunur. Genel olarak banka kuruluşları 5 yıldan daha da büyük bulunan arabalara 2. El araba kredisi vermiyor. Bundan dolayı şahısların İkinci El araç kredisini bankalardan alması için Beş yaş ve Beş yaşından küçük olan arabaların kasko tutarları üzerinden kredi müracatında bulunması gerekir.

– İkinci el otomobil kredisi alabilmek isteyen şahısların lazım şartlara uygun 2. El arabayı bulmasının yanı sıra gelir durumunun bulmuş olduğu taşıtın aylık kredi taksitlerini ödemesine müsait olması gerekir. Banka kuruluşları her ne kadar taşıtı ipotek altına alarak alacaklarını garanti altına almış bulunsalar da düzensiz ödeme oluşturabilecek her türlü mevcut hale karşılık tedbir almak durumundadırlar.

FacebookTwitterLinkedInGoogle

Bir önceki yazımız olan En Az Faizle Araç Kredisi Veren Beş Banka başlıklı makalemizde en az faizle araç kredisi ve en az faizle araç kredisi veren 5 banka hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git