2. EL ARAÇ KREDİSİ NASIL ALINABİLİR ?

2. EL ARAÇ KREDİSİ NASIL ALINABİLİR ?
23 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 1.569 kez okundu.

Banka kuruluşlarının sağlamış oldukları araç kredileri, araç sahibi olmak arzusunda olan pek çok kişinin kullandığı yöntemlerdir. Kenarda birikmiş parası olmayan fakat yine de araç sahibi olmak isteyenler, bankaların sağlamış oldukları araç kredileri ile aydan aya bütçelerini zorlamayacak bir şekilde taksitler ödeyip araç sahibi olabilirler.

PEKİ NEDİR BU 2. EL ARAÇ KREDİSİ ?

Bankalar araç kredilerinde 0 ve 2. el araçlar için farklı tarzda şartlar sunarlar. 0 araçlar için araç kredisi almak pek tabii daha kolaydır. Taşıt kredisi ile 2. el taşıt alımlarında taşıt yaşı sınırlaması ve 0 taşıt alımına göre kredi kullandırım oranı değişikliği bulunmaktadır. Taşıtın değeri, kaskı değerine bakarak hesaplanır ve uygun şekilde kredi verilir.

2. EL TAŞIT KREDİLERİNDEKİ YAŞ SINIRI MESELESİ

Taşıt kredisi ile 2. el bir taşıt almak istiyorsanız, almak istediğiniz taşıtın belirli bir yaş aralığı bulunması gerekir. Söz konusu yaş aralığı bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bankalar genel olarak sekiz yaşından büyük araçlara kredi vermezler. Eğer banka kredisi ile 2. el araç almayı düşünüyorsanız sekiz yaşına kadar olan araçlara bakmanızı tavsiye ederim.

HABERİN DEVAMI AŞAĞIDADIR

2. EL ARAÇ KREDİLERİNDE KREDİ KULLANDIRIM ORANI MESELESİ

Bankaların sunduğu kredilerde belirli oranda kredi kullandırım oranı bulunmaktadır. Dolayısıyla almak istediğiniz aracın satış miktarının yalnızca bir bölümünü kredi şeklinde değerlendirebilirsiniz. Bu yüzden kredi ile araç satın almak istiyorsanız belirli bir miktarda peşinatınızın olması gerekmektedir. 0 araçlarda kredi kullandırım oranı fatura değeri 50 bin TL’ye dek olan araçlar adına %70, 50 bin  TL’nin üstünde bulunan araçlar adına da 50 bin TL’ye dek olan bölümü için gine %70, 50 bin TL’yi geçen bölümü adına da %50 oranında kredi kullandırılmaktadır. 2. el araçlar için de bu oranlar bulunmaktadır. Ama hesaplama aracın kasko değerinin üstünden gerçekleşmektedir.

Bu hususların dışında;

  • 18 yaşını doldurmalısınız
  • Belgelenebilir bir şekilde geliriniz olmalıdır.
  • Sigortanız olmalıdır.
  • Kredi puanınızın yüksek olması gerekmektedir.
FacebookTwitterLinkedInGoogle

Bir önceki yazımız olan SİCİLİ BOZUK KİŞİLER NASIL KREDİ ALABİLİR? başlıklı makalemizde kredi sicil, kredi sicili bozuk olan kişiler ve SİCİLİ BOZUK KİŞİLER NASIL KREDİ ALABİLİR? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git