2017 Yılında Küçük Esnafa Verilecek Krediler

2017 Yılında Küçük Esnafa Verilecek Krediler
27 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.024 kez okundu.

2017 senesinde Küçük Esnafa Hükümet Yardımlı Krediler sağlanmaya devam edilmekte. Küçük esnafa Esnaf kredi kooperatifi kefaletiyle Halkbankası vasıtasıyla 0 faizle kredi sağlanıyor.. bununla birlikte önü arkası kesilmeden küçük esnaflara devlet destekli krediler sağlanmaya devam edilmekte.

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı tarafıyla 50 bin türk lirası faiz olmadan dükkan kredisinin bir yenisi de verilmesi planlanmakta. 2017 senesi ilk aylarından başlangıcıyla verilmeye başlanılan kredi destekleri 2017 yılı sonlarına doğru sunulmaya devam edilecek.

Esnafımız bununla birlikte sanatkarlarımız devlet yardımlı bir biçimde verilecek nefes kredisi aracılığıyla sorunsuz bir nefes çekebilecek. Bunun için bile Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler statüsünde yer alınması koşulu gerekmektedir. Esnafımız 2017 senesini çok daha sorunsuz geçirsin diye sağlanacak olan krediler Halk bankası aracılığı sağlanacak ve ayrıca Kooperatif kefaleti ile Sıfır Faizli aynı zamanda %Elli Nemalı Kredi alabilecek. 2017 yılında küçük ölçekli işletmelerden başlanmak adına manav, kasap, bakkal benzeri küçük esnafa, üretim kuruluşunda çalışan mikro KOBİ’lere fayda sağlanacak bunun yanı sıra atölye gibi küçük işletmelere özetle iş imkanı oluşturan esnafa 100 bin tl’ye dek sıfır nemalı kurum katkısı kredisi verilecek.

Küçük Esnafa 30 Bin Lira Faizsiz Kredi Desteği Şartları

Halkbankası vasıtasıyla sağlanacak esnaf kredisini alabilmek gayesiyle çeşitli şartların sağlanması gerekiyor. 30 bin tl 0 faizle esnaf kredisi almanın ilk gerekliliği hazine destekli başka bir kredi almamış bulunmasıdır. Değişik bir kredi borcu olupta ödeme yapması devam eden esnaflarımız böyle krediden üzgünüz ki yararlanamayacak. 30,000 tl faiz olmadan kredi çekmek gayesiyle esnafların öbür banka kuruluşlarına kredi borcunun bulunmaması gerekmektedir.

30,000 türk lirası faizsiz kredi müracaat gerçekleştiren küçük esnaflara ise Bir senelik zamanlı olarak en fazla 2 kere nema indirimli kredi sunulacak. 30,000 türk lirası faizsiz esnaf kredisi alabilmek maksadıyla devletten geri ödemesiz veya faiz olmadan kredi kullanmamış durumdaki esnaf olmak gerekliliği aranmaktadır. Aynı proje kapsamında devletten hibe ve ayrıca faizsiz kredi alanlara ikinci sefer devlet katkılı faiz olmadan kredi verilmeyecektir.
30,000 tl 0 faizle kredi alacak olan esnafların daha da önceden devletten teşvik ve de geri ödemesiz kredi ve ya 0 faizle kredi kullan olmadığına dair Taahhütname almak şartıyla kredi teslim yapılacaktır.

Az önce sıralanan faiz olmadan Otuz bin lira esnaf kredisinin şartlarını ve bununla birlikte şartlarını sunan esnaflar devletten faizsiz esnaf kredisi kullanabilecek. Otuz bin tl faizsiz esnafa kredi edinmek isteyen küçük esnaflarımızı ilişkili banka ofislerine başvuruda bulunarak kredilerini alabilecektir. 2017 senesinin ilk aylarından başlanarak küçük esnaflarımıza sunulan krediler yeni oluşturulan bütçeden karşılanacak. Yeni bütçe aracılığıyla 30,000 türk lirası faizsiz kredi ve yıllık % Beş nema oranı ila Yüz elli bin türk lirası bedelinde kredi katkısı sunulacak.

HABERİN DEVAMI AŞAĞIDADIR

Hükümet tarafıyla verilen 30 bin tl faiz olmadan esnaf kredisine gereklilikleri uymayan esnaflarımızı banka kuruluşlarının sunmuş olduğu kurum kredileri hakkında detaylı detaylar edinebilir en çok müsait nema ve ayrıca vade metotlarıyla çeşitli kredi fırsatlarından yararlanabilir.

2017 yılında küçük esnaflara hususi şekilde sağlanacak olan 30,000 tl faiz olmadan kredi ve bununla birlikte 150bin düşük nemalı kredi ile totalde yüz seksen bin tl devlet desteğinden yararlanmak maksadıyla başvurularınızı yapabilirsiniz.

30,000 Lira 0 faizle Esnaf Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

İlk önce mikro ölçekli işletmeler ve küçük esnaf sayılan manav, bakkal, kasap benzeri esnaflarımıza sağlanacak mevcut 30 bin türk lirası faizsiz esnafa kredi kayıtında bulunmak için bağlı bulunulan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne bizzat başvuru olması gerekmektedir. Müracaatları alan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri başvuruda bulunan esnafın kredi isteğini parasal ve ekonomik olayları gözlemden sonra verilecek bulunan kredinin sınırı tespit edildikten sonra Halkbankası a müracaat isteği iletilmek suretiyle kullandırılacaktır.

Kayıt talebi bankaya iletilen esnafın parasal şartları gene Halkbank aracılığıyla gene bir incelemeye tabi tutularak ve bununla birlikte tekrar bir değerlendirme sürecine tabi tutarak değerlendirme sürecinden olumlu netice çıkması pozisyonunda 30 bin türk lirası sınırlı esnaf kredisi anlaşması imzalanarak verilebilecek bulunan esnaf kredisi küçük esnafa kullandırılacaktır.

Esnafa 50,000 Tl Faizsiz Kredi Katkısı 2017

Küçük Esnafa Devlet Destekli Krediler bununla dahi bitmiyor. Küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı kuruluşu tarafıyla 2017 yılı Şubat ayı süresinde küçük esnaf ve bununla birlikte kobilere Elli bin tl faizsiz kredi verildi. 3 yıl vadeli biçimde ilk sene geri ödemesiz 3 er aylık taksitler biçiminde geri ödemeli total Otuz altı ay vadeli 50,000 lira 0 faizle kredi desteğinden pek çok sayıda kobi ve ayrıca esnafımız faydalandı. İkinci defa verilen Elli bin lira Kosgeb faizsiz esnaf kredisi 2017 senesinin sonlarına kadar tekrar verilecek.

Bu kredilerden birden fazla Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler yararlanabilecekken bilhassa minik esnaflar amacıyla ortaya konulan kredi katkıları 2017 yılında sunulmaya devam edilecektir. Devletimiz minik esnafın daima yanında bulunmaya aynı zamanda işte bu yılı çok daha rahat geçirebilmeleri amacıyla her türlü yardımlarını vermeye devam ederek elzem ise yeni yeni bütçe oluşturup 2017 yılında esnaf ve ayrıca sanatkarlarımıza bir kere daha faizsiz kredi sağlanacak.

FacebookTwitterLinkedInGoogle

Bir önceki yazımız olan KREDİ SKORU DÜŞÜK BULUNANLARA KREDİ SAĞLAYAN BANKALAR(TÜM DETAYLAR) başlıklı makalemizde kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git