2020 Haziran Ayı Maddi Yardım Başvuruları

Kovid 19 salgını nedeniyle tüm dünya alarma geçmiş önemli tedbirler alınmıştı.  Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere ülkemizde de çoğu işletme ve kurum salgın tedbirleri kapsamında geçici bir süreliğine kapatılmıştı.  Buna istinaden devletimiz halkın sıkıntı yaşamaması nedeniyle maddi yardımları artırarak, Korona salgını sırasında zarar uğrayan kişilerin maddi zararlarını gidermeyi amaçlamıştır.

Maddi desteğe ihtiyaç duyan kişi ve aileler devlete başvuru yaparak mağdur olmamaları için kampanyalar başlatılmıştır.  Devlet ve diğer kurumlar aracılığıyla yağılan maddi yardımlar genellikle valilik ve belediyelerden kişilere ulaştırılmaktadır.

Salgının ülkemizi etkilemesiyle birlikte zor durumda kalan kişilere yapılan maddi yardımlar, sosyal yardım hattı projesiyle ALO 144 Sosyal Yardım hattından yapılmaktadır. Ayrıca belediyeler tarafından da maddi yardım başvuruları yapılmaktadır. Çocukları okuyan ailelere öğrenci maddi yardımı yapılmaktadır.

Maddi yardım başvurusu yapmak için ALO 144’ü arayabilir veya bulunduğunuz şehrin belediyesine dilekçe vererek yardım talebinde bulunabilirsiniz…