3 Ay Ertelemeli Kredi Nedir?

Yeni bir işe atılacak veya aniden ortaya çıkan bir durum sonucu acil paraya ihtiyacı olan kişilerin aklına gelen ilk çözüm bankalara başvurmaktır.  Acil ihtiyaçlarınızı karşılamak adına bankalara kredi başvurusunda bulunarak gereksinimlerinizi halletmek isterseniz. Bankalarda müşterilerinin gereksinimlerini karşılamak adına ihtiyaç kredileri sunmaktadır.

Bunun yanı sıra bazı bankalar ertelemeli ihtiyaç kredisi paketleri hazırlayarak müşterilerin ilgilerini üzerine toplar.  Buna istinaden çoğu banka müşterisi ertelemeli ihtiyaç kredisinin mantıklı olup olmadığını merak eder.  Gelin bu soruyu hemen yanıtlayalım.  Öncelikle ertelemeli kredi demek kredi ödemelerinin hemen başlamadığı anlamına gelir. Bankalardan aldığınız kredi, bir sonraki ay ödenmeye başlanırken bu kredi ürününde ödeme ötelenmiştir.

Banka müşterisi için oldukça avantajlı olan bu durum aynı zamanda cezbedicidir.  Bankalar dönemsel olarak çeşitli kampanyalarla birlikte ertelemeli ihtiyaç kredileri verir. 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisinde ödemeye 3 ay sonra başlarsınız ve buna istinaden gecikme faizi uygulanmaz. Ancak bankalar gecikme durumu olmadan faiz düzenlemelerini diğer aylara ayarlayarak iki tarafı da mağdur etmez…