50.000 LİRA HİBE VE 100.000 LİRA FAİZSİZ KREDİ FIRSATI

50.000 LİRA HİBE VE 100.000 LİRA FAİZSİZ KREDİ FIRSATI
1 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.663 kez okundu.

İş sanayisinin ara eleman tabirli boşluğu dolduruluyor. Ustalık sertifikası ile müessese açan kişilere 50.000 lira hibe, 100.000 lira da sıfır faizli kredi sunuluyor. Meslek liselerinden mezun olmuş kişilere de tekniker unvanı veriliyor.

Devlet, iş sanayisinin ara eleman boşluğunu teknisyenlerle dolduracak. MEB’in sanayi ile kurmuş olduğu işbirlikteliği sonuçlarını vermeye başladı. Meslek liselerine katkı manasında, çıraklık sürecini ve eğitimini tamamlayan her bir kişi Ustalık Belgesi alabilecek. Ustalık sertifikasıyla beraber kendi iş yerini oluşturan kişiler teşvikten faydalanabilecek. Böylece meslek liselerinden mezun olmuş kişilere de tekniker unvanı verilecek.

İŞ İMKANI GÜVENCELİ LİSE

Hükümetin 2023 istihdam hedefleri doğrultusunda mesleki teknik eğitime destek verilecek. Meslek liselerinin özellik ve niteliklerini fazlalaştırarak iş sanayisinin teknik eleman problemini ortadan kaldırmayı amaçlayan MEB, mesleki eğitimin önünü sonuna kadar açtı. Meslek liselerinin sayısı ortalama iki kat artarak 3226’ya çıkarken, talebe sayısı ise 1.750.000’e çıktı. Büyük firma ve şirketlere ise kendi bünyelerinde özel meslek lisesi açıp eleman yetiştirme olanağı getirildi.

HABERİN DEVAMI AŞAĞIDADIR

ARZU EDEN KENDİ İŞİNİN PATRONU OLABİLECEK

Devletin meslek liselerinde çıraklık eğitimi mecburi olacak. Çıraklık eğitimini tamamlayan öğrencilere ustalık belgesiyle mezun olmalarının da önü açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı ve KOSGEB arasında yapılan antlaşma gereğince mezun olan öğrenci kendi iş yerini açmak isteğinde bulunursa 50.000 TL hibe, 100.000 TL de faizsiz kredi yardımı edinebilecek.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz geçtiğimiz gün bu konu ile ilgili olarak ”Çıraklık eğitimini tamamlayan kişilere ustalık belgesi ve iş yeri açma belgesi vereceğiz. Finans yardımı isteğinde bulunurlarsa onu da vereceğiz. Meslek lisesi mezunlarına da tekniker belgesi vereceğiz.” dedi.

FacebookTwitterLinkedInGoogle

Bir önceki yazımız olan KREDİ KULLANACAKLARIN DİKKATİNE başlıklı makalemizde burgan bank kredi, burgan bank masrafsız kredi ve burgan bank online kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git