6 Ay ödemesiz 10 bin TL Temel İhtiyaç Kredisi Detayları

Çin’den yayılarak tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüs salgını binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olurken ekonomiyi de kötü anlamda etkiledi. Koronavirüs pandemi hastalığı olarak belirlenmesinin ardından ülkemiz kötü duruma düşen ekonominin canlanması açısından bazı tedbirler alarak destek paketleri açıkladı.

Devletimizin açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında 6 ay ödemesiz 10 TL Temel İhtiyaç Kredisi tüm halka sunulmuş durumda. Birçok işletmenin geçici olarak kapatılması ve faaliyetlerini durması sonucunda temel ihtiyaçların karşılanmasını sağlayacak olan pakette 6 ay boyunca ödeme yapılmayacak.

Temel İhtiyaç Kredisi veren Bankalar

  • Halkbank
  • Vakıfbank
  • Ziraat Bankası

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisine toplamda 5.000’den az geliri olan kişiler başvurabilecek. Emekliller, asgari ücretle çalışan kişiler, serbest meslek sahibi olan kişiler ihtiyaç kredisine başvuru yapabilecek. Ancak aynı evde yaşayan aile üyelerinden sadece biri, tek bir bankaya başvuru yapma hakkına sahip olacak.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi kapsamında bireysel müşteriler en fazla 10.000 TL’ye kadar kredi alabilirken ilk ay ödemesiz olmakla birlikte 36 aya kadar faizli kredi çekebilecekler…