Anında Kredi Veren Bankalar

Bankaların hepsi bir rekabet ortamı içerisinde faaliyetini sürdürmektedirler. Bu rekabetçi yapının içinde müşterilerin dikkatini çekecek, müşterileri kendilerine yöneltecek kampanyalar düzenlemektedirler. Çok sayıda banka faiz oranlarında indirim yapıyorlar, masrafları azaltacaklarını ya da hiç almayacaklarını söylüyorlar. Bu bankaların yanı sıra anında kredi veren bankalara müşteriler tarafından büyük ilgi gösterilmektedir.

Diğer yazılarımızda bahsettiğimiz, bankaların aradığı kriterleri taşıyorsanız eğer, anında kredi alabilmek için önerilerimizi dikkatle okumalısınız.

Ödemelerini geç yapan hatta geçmişten gelen ödenmemiş borcu bulunan kişilerin kredi almaları artık çok zor. Öncelikle gecikmiş olan tüm borçlarınızı ödemeli ve tüm ödemelerinizi düzenli şekilde yapmalısınız. Bu zaman süresinde siciliniz bozulmuş ise, gecikmiş ödemeler bittikten sonra en az 6 ay düzenli ödemede bulunmalısınız.

Kredi başvurularınızda seçeceğiniz banka önemlidir. Çünkü başvuru yaptığınızda ve bu başvurunuz banka tarafından onaylanmadığında siz ihtiyaçlarınızı finanse etmek amacıyla başka bankalara başvuruda bulunacaksınız. Yaptığınız her başvuru ile banka kredi değerlilik notunuzu sorgulayacaktır. Yapılan sorgulamalar kredi notunuzu olumsuz etkileyecektir. Kısacası çok fazla sorgulama yaptırmak, puanınızı olumsuz etkilemektedir.

Bankaların rekabet ortamında yarışmaları, her bankanın öne çıkma amacını pekiştirmektedir. Şimdi, kredi süreçlerini hızlı sonuçlandıran bankalardan Odeabank, Bankpozitif, Şekerbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası gibi bankalar, kredi başvurunuza anında cevap verebilmektedirler.