Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Yeni bir araç almak istiyorsunuz ancak elinizde yeteri kadar peşinat yok ise farklı yöntemlerle gerekli meblağı bir araya getirebilirsiniz. İlave krediler çekerek araç satın alabilirsiniz. Bu opsiyondan yararlanabilmek için aylık gelirinizin iki krediyi ödeyebilecek güçte olması gerekiyor. Kredi notunuz düşük değil ise aynı anda iki kredi çekerek araç için gereken miktarın tamamını toplayabilirsiniz.

Bankalardan aynı anda iki kredi çekmek için kredi notu kadar aylık geliriniz de önemlidir. Banka aylık gelirinizi göz önünde bulundurarak iki krediye düzgün ve zamanında ödeme yapıp yapamayacağınızı kararlaştırır.

Yasalarla korunan araç kredisi bankalar tarafından kriterlere uygun olarak verilmektedir. Bankalar araç sahibi olmak isteyen müşterilerine araç kasko bedelinin %70’i kadar kredi verebiliyor.

Ayrıca bankalar 5 yaşın üstündeki araçlar için taşıt kredisi vermeyi tercih etmiyorlar. 5 yaşın altındaki araçlar için %70 kredi alarak, geriye kalan kısmı ilave kredi çekerek tamamlayabilirsiniz. Bankaların hepsinde bulunan taşıt finansmanı sayesinde istediğiniz bankayla çalışabilirsiniz…