Araç Satın Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır ?

Araç Satın Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır ?
12 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.514 kez okundu.

0 ve ya 2. El araba alırken ve ayrıca söz konusu arabayı kredi ile satın almayı tasarlıyorsanız kredi puanınızın yüksek bulunması gerekiyor.Şayet kredi puanınız azsa taşıt edinmek gayesiyle lazım olan kredi banka kuruluşları tarafından onaylanmayabilir. Ziyaretçilerimiz Araba satın almak istediklerini bununla birlikte taşıt alırken kredi notu sorgulaması ile birlikte hızlıca kabul ya da red verildiğini söylemekte, araç satın almak gayesiyle kredi puanı ne kadar bulunmalıdır diye bize sormaktalar.

 

Evvel olarak vasıta kredisi alma ihtiyaç kredisine benzememektedir. Çünkü İhtiyaç kredisinde hiç bir mal ipoteği vermiyorsunuz, kredi notunuz aynı zamanda gelir evrakınıza göre bankaya gidip kredi başvurusunda bulunuyorsunuz. İhtiyaç kredisinde bulunan tehlike Konut kredisi ve de Taşıt kredisine nazaran daha tehlikeli bulunduğu için kredi faiz çok daha çok olur.

 

Şayet herhangi bir araç almayı istiyorsanız öncelikle taşıtın ne kadarı nakit ne kadarı kredi şekilde alacağınıza karar vermelisiniz. Sıfır taşıt satan bayilerin bir çoğu bundan sonra önödemesiz şekilde tamamıyla kredi ile vasıta satmaktadır. Eğer önödemesiz arabanın bütün değerini kredi ile alacaksanız kredi puanınız 1300 ile üstü bulunması gerekir. Biliyoruz ki önödemesiz vasıta edinmek ihtiyaç kredisi şeklinde tehlikeli bir kredi türüdür bankalar için, Eğer kredi skorunuz az ise bankalar sizlere kredi tasdiki vermez.

HABERİN DEVAMI AŞAĞIDADIR

 

Ama alacağınız aracın sabit kısmını nakit bir kısmını kredi olarak ödemek istiyorsanız kredi almanız oldukça basitleşir. Bu noktada kredi notunuz Bin üçyüz aşağı seviyesinde durumda olabilir ama Bin ‘den de fazla bulunması gerekir. Çok düşük bir kredi notu ile birlikte red otomatik olarak gelecek. Bu hususta bulunan mantık da sizler arabanın bir tarafını nakit biçimde vereceğiniz için banka size kredi verecek bununla birlikte kredinizi ödeyemediğiniz an banka vasıtanıza haciz koyup alacağını basitce tahsil edebilir.

 

 

FacebookTwitterLinkedInGoogle

Bir önceki yazımız olan T.C Kimlik Numarası ile Kredi Notu Öğrenme başlıklı makalemizde tc kimlik numarası ile kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git