Banka Hesabını E-Devlette Sorgulama

Hangi bankada hesabınız olduğunu öğrenmek istiyorsanız bunun kolay bir yolu var. Tabi ki aktif olarak kullanılan banka hesaplarının hangi bankada olduğunu biliyorsunuz, ancak daha önce açmış olduğunuz ve kullanmadığınız hesapları hatırlamıyor olabilirsiniz.

Bankalar kullansanız da kullanmasanız da halen aktif olarak olarak görülen banka hesaplarından işletim ücreti tahsil etmeye devam eder. Hesapta para olmadığı taktirde borçlandırmaya giderek, hesaba para yatırmanız durumunda anında tahsil ediyor.

Bu durumla karşılaşmamak için kullanmadığınız banka hesaplarını kapatmanızı tavsiye ediyoruz. Hangi bankada hesabım var, nasıl öğrenirim diyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

2013 yılında çıkan yasayla birlikte bankalar, kişinin hesabında hiç bir hareket olmasa dahi hesap işletim ücreti alıyorlar. Kullanılmayan banka hesaplarınızı sorgulamak için daha önce işlem yaptığınız bankaları arayarak bilgi almanız mümkün. Ayrıca e-devlet’den giriş yaparak sorgulatma imkanınızda mümkün. Arama çubuğuna TBB veya bankaların adını yazarak da arama yapabilirsiniz.