Bireysel Emeklilik Faydaları

Sağduyu aklın bekçisidir, bizim izin verdiğimiz kadarıyla bizi yönlendirir. Yeni güzelliklerin güzel birikimlerin yapılacak olduğu 2017 yılında tüm planlarınız gerçek olsun tüm birikimleriniz sizinle birlikte büyüsün. Birikimlerin bahsi geçmişken bugün biraz olsun ülkemizde uygulanan bireysel emeklilik sisteminden bahsedip konuya giriş yapalım.

Yurt dışında yaygın olan bireysel emeklilik sistemi, kişilerin çalıştıkları dönemdeki hayat standartlarını emeklilik dönemlerinde de devam ettirmeleri için bugünden düzenli birikim yapma imkânı sağlayan, devlet katkısıyla desteklenmiş bir tasarruf ve yatırım sistemidir.​

18 yaş üzerindeki herkes bireysel emeklilik sistemine katılabilir.

Bireysel emeklilik hesaplarında uygulanan denetim mekanizması devlet tarafından son derece sağlam ve güvenli tutulmaktadır.

Farklı yatırım planları ile desteklenmiş sistem, gayet esnek olup ödemelerinizi bütçenize göre ayarlayabilirsiniz. Seçeceğiniz ürünlerde “asgari katkı payı” tutarları tanımlanmıştır. En az bu tutarlar kadar ödeme yapabilirsiniz. Ödemelerinizde üst bir limit yoktur.​

Ödemiş olduğunuz katkı payının dörtte biri de devlet tarafından bireysel emeklilik hesabınıza net olarak aktarılır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlar ve mavi kart sahibi kişiler devlet katkısından tam olarak yararlanabilmektedirler. Bir yıl için Kendi adınıza yatırmış olduğunuz katkı payının brüt asgari ücret tutarı kadar devlet katkısı alabilirsiniz. Devlet katkısında limit hesabı şahsi olup, katılımcı bazında yapılmaktadır.

Ocak 2017 itibariyle zorunlu hale getirilen emeklilik sistemi, doğal olarak tüm katılımcıların aklında bir çok soru işareti bırakmaktadır. Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. bu noktada tüm soru işaretlerinizi aydınlatacak, birikimlerinizi sizin çok daha iyi yönlendirecektir.

İlerleyen dönemlerde bankaların ve emeklilik şirketlerinin fon getirileri hakkında kısa kısa bilgiler vereceğiz.

Aranan Kelimeler : bireysel emeklilik , bireysel emeklilik faydaları , Anadolu hayat emeklilik