DEVLETİN BAYANLARA ÖZEL TEŞVİK KREDİSİ

DEVLETİN BAYANLARA ÖZEL TEŞVİK KREDİSİ
18 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 17.224 kez okundu.

Şahsi işini yapacak olanlara kredi desteği sağlayan yegane bir devlet kuruluşu bulunmaktadır işte o da KOSGEB ’dir. 2017 yılı sürecinde KOSGEB, hanım girişimcilere kosgeb yardımı müracatı yapan kişilere On sekiz yaş üzeri bulunması ve T.C vatandaşları olmaları koşulu ile geri ödemesiz Elli bin tl hibe kredi sunmaktadır. Devletten alınan işte bu Ellibin türk lirası teşvik kredisi hibe olarak alınıyor.

50.000 TL HİBE DESTEĞİ İÇİN NEREYE MÜRACAAT EDİLMELİ ?

Bütün sektörlerin yaptığı üzre Küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı ’de hanımlara iş kurma kredisi gereklilikleri dahilinde Uygulamalı Girişimci Eğitimi edinmesini ön koşul şekilde arzular. Uygulamalı Girişim Eğitimi almış olan bayanların tekraren söz konusu eğitimi almasının şartı bulunmaz. İşte bu eğitimi almayan hanımların da eğitim edinmek için İş-Kur’a yada ilişkili bulunduğu vilayet ve ilçedeki KOSGEB merkezlerine bizzatihi kayıt yapmaları gerekmektedir. Başvuru anında 20 ile 30 civarında değişen soru testleri ile beraber yeterlilik sınavına tabi tutuluyor. Yeterlilik imtihanında başarı sergileyen bayan girişimciler Küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı ’in kredi yardımı gayesiyle sunduğu ön şartı yerine getirmek için Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almak imkanı kazanırlar.

Söz konusu öğretiler bedava yapılır ama, Onbeş kişiden oluşan eğitim dersliğinin açılması için başvuru adedinin kafi sayıda bulunması gerekmektedir. Şayet eğitim-öğretim adına yeteri kadar adedde kayıt bahis konusu değil ise adet tamamlanana dek beklenmektedir. KOSGEB düzenlediği öğretim zamanlarını hususi legal web sitesi aracılığıyla yurttaşlara duyurur. Lazım olan sınıf adedi oluştuktan sonra eğitimini başarılı biçimde bitiren girişimci bayanlar bireysel iş yerini açmak seviyesine gelirler ve bununla birlikte dükkan oluşturma mesariflerini kapatmak için Girişimcilik Destek Programına müracatta bulunabilirler.

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığı ’den farklı bir şekilde bayanlara özel kredi sunan banka kuruluşları dükkan kurma gerekçesiyle Akbank, Garanti Bankası, İş Bankası, TEB ve bununla birlikte devlet bünyesindeki Halkbank da iş yeri yapmak talep eden girişimcilere 12 ay ödeme gerçekleştirmeden 48 ay ila 120 ay vadelerle kredi olanağı sunmaktadır.

HABERİN DEVAMI AŞAĞIDADIR

Ev Hanımlarına İşyeri Kurma Kredileri

Yeni bir müessese yeri kurmak veya zaten mevcut olan ve şu ana dek süregelen bir çalışma için ev hanımlarına işyeri açma kredileri tesis edilirken girişimci bayanın kredi isteğinde bulunmasından itibaren kredi uygunluğu değerlendirmesi yapılmaktadır. Kredi değerlendirmesi yapılırken girişimci hanımın şimdiye değin bulunan ticari girişimlerini ne şekilde ilerlettiği, ne ölçüde başarılı olduğu, banka kuruluşlarına kredi taleplerinde bulunup bulunmadığı, eğer bir bankaya kredi talebinde bulunmuş ise bu kredi için hangi ölüçüde söz vermiş olduğu gibi durumlar mühim ölçütlerdir ve bu çerçevede işini geliştirmek talebinde bulunan yahut yepyeni iş yapmak talep edenlerin geçmişteki deneyimleri Kobiler penceresinden mühimdir.

Öbür bir taraftan önceden kesinlikle bir ticari faaliyette bulunmamış bulunanlar, üniversite mezunu olsa dahi ticaretle uğraşmayanlar yahut aylıklı şekilde herhangi bir müessesede çalışmış kişiler adına bankalar iş kurma kredisi tesis etmek gayesiyle söz konusu kişilerin kredi kartlarını tertipli ödeyip ödemediklerine, bireysel kredilerini süresinde ödeyip ödemediklerine bakılarak değerlendirme yapıyor.

Bayan Girişimciler Adına Kredi Garanti Fonu Desteği

Güvence yetersizliği mevcut kadın girişimcilere girişimcilik destek kredisi verebilmek için özel banka kuruluşları olaya girip Kredi Garanti Fonu kefilliği ile birlikte söz konusu sıkıntıyı çözüme kavuşturur.

Girişimci Ev Hanımlarına Tc Ziraat Bankası Girişimci Kredisi

Yepyeni iş yeri açmayı hedef edinen bayan girişimcileri desteklemek gayesiyle Tc Ziraat Bankası birçok olanak içeren Kadın Girişimcilik Destek Paketi düzenlemiştir. Bununla beraber hazine desteğiyle tesis edilen Kgf kefalet dayanağı aracılığıyla çok düşük seviyede faizle destek kredisi alabilmek talep eden hanımlara kolay bir imkan sunmakta.

FacebookTwitterLinkedInGoogle

Bir önceki yazımız olan PEŞİNATSIZ ARABA KREDİSİ başlıklı makalemizde 0 araç kredisi, 2017 araba kredisi ve araç kredisi 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

DEVLETİN BAYANLARA ÖZEL TEŞVİK KREDİSİ Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. damla cihan dedi ki:

    verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederiz.

  2. seher dedi ki:

    teşekkürler süper bir haber bu yaa

  3. Fnd dedi ki:

    Basvurup alamıyoruz nasıl oluyor bir türkü anlamadım

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git