Faizsiz Ev Kredisi Fırsatı Sunan Bankalar

Faizsiz Ev Kredisi Fırsatı Sunan Bankalar
15 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.368 kez okundu.

HANGİ BANKALAR FAİZSİZ EV KREDİSİ VERİYOR ?

İlk olarak ülkemizde vatandaşlarımıza yönelik faizsiz konut kredisi fırsatı sunan bankalarımızı inceleyelim. Ülkemizde bankacılık sektörünün birden fazla sınıfta yer aldığını görüyoruz. Büyük resme bakarsak ;

  • Mevduat bankaları
  • Kalkınma ve yatırım bankalarının öne çıktığını görüyoruz.

Kalkınma ve yatırım bankaları kişilere fon aracılığı ile başta ev kredisi olmak üzere ihtiyaç kredisi ve araç kredisi de sunmaktalar. Kalkınma ve yatırım bankaları da kendi içinde kamu sermayeli ve özel sermayeli bankalar olmak üzere ikiye ayrılırlar. Her ikisinden de faizsiz konut kredisi alabilirsiniz.

PEKİ BANKALARA FAİZSİZ EV KREDİSİ İÇİN NASIL BAŞVURACAĞIZ ?

  • İlk olarak alacağınız evi seçiniz. Alacağınız evin bedelinin %25′ inin sizde nakit, gümüş ya da altın olarak bulunması gerekir. 100 bin liralık bir ev almak istiyorsanız 25 bin liranızın kenarda olması gerekir.
  • Almak istediğiniz evin tapusunun ve iskanın olmasına dikkat etmeniz gerekir. Banka güvence için eve ipotek koyacağından iskanın olması şarttır.
  • Tapunuz ve diğer size ait olan evraklar ile beraber bankaya gidip başvuruda bulunabilirsiniz.
  • Sizin ya da almak istediğiniz evin uygunluğu araştırılır eğer olumluysa para hesabınıza ya da ev sahibinin hesabına yatırılır.

KULLANILAN PARANIN KESİNTİLERİYLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER

Katılım bankalarından faizsiz kredi almak için bazı harcamaları yapmanız gerekiyor. Bu harcamalar sigorta, ekspertiz gibi kesintilerdir. Kesintiler bankalara göre değişiklik gösteriyor. Bilir kişi masrafı minimum 500 TL’den maksimum 1200 TL’ye kadar çıkabiliyor. Sigorta masrafı da 150 TL’den 200 TL’ye kadar çıkabiliyor. DASK ve özel sigorta masrafları senelik şekilde konut alacak olan vatandaştan alınıyor. 500 TL ve de üstü rakamlarda olan bilir kişi parası da bir kereye mahsus tüketiciden alınıyor.

HABERİN DEVAMI AŞAĞIDADIR

FAİZSİZ EV KREDİSİ GERİ ÖDEMELERİ

120 aya dek varan vade fırsatlarıyla katılım bankaları vatandaşlara kredi imkanı sunuyor. Bankaların fonlar vasıtası ile sağlamış olduğu konut finansmanlarının hesaplamaları da 100 bin TL üstünden ve 120 ay vadeler ile ;

Albaraka Türk Katılım bankası: 100 bin TL 120 AY vade aylık ödeme: 1.504.93 TL toplam geri ödenecek olan rakam ise: 180.591 bin TL dir

Kuveyt Türk bankası: 100 bin TL 120 vade ile paranın geri ödemeleri aylık: 1.462.59 TL toplam geri ödeyeceğiniz meblağ 175.511 bin TL olacaktır.

Türkiye Finans bankası: 100 Bin TL ve yine 120 ay vade ile aylık ödemeniz bu bankamızdan 1.497.83 TL toplam geri ödeyeceğiniz rakam ise 179.73 bin TL olacaktır.

Ziraat katılım bankası konut fonu: 100 bin TL için aylık geri ödemeniz 1.400 TL toplam ödemeniz ise 168 bin TL olacaktır.

Vakıf katılım bankası konut fonu hesaplama bilgileri: 100 bin TL 120 ay da aylık 1.533 bin TL toplam ödeyeceğiniz rakam ise 184 bin TL olacaktır.

 

FacebookTwitterLinkedInGoogle

Bir önceki yazımız olan ÇKS BELGESİYLE ÇİFTÇİYE KREDİ SUNAN BANKALAR başlıklı makalemizde çiftçiye kredi, çks belgesiyle kredi ve çks belgesiyle kredi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git