Faturalı Hatlara Kredi

Bankalar kredi başvurularında öncelik olarak kredi notuna bakmaktadır.  Eğer kredi notunuz düşük ve borçlarınız yüzünden icralık olmuş iseniz başvuru talebiniz reddedilecektir.  Bankaların aradığı koşulları sağlayamıyorsanız acil nakit ihtiyacınızı karşılamanın başka yolları da var.  Alternatif kredi imkanları sunan GSM operatörleri ve faktöring şirketlerine başvurabilirsiniz.  Günümüzde bankalar tarafından ret gören bir çok kişi GSM operatörlerinin sunduğu kredi imkanlarından yararlanmaktadır.  Faturalı hatlara kredi imkanı sunan GSM operatörleri ülkemizde de oldukça tercih edilir hale gelmiştir.

6 aydan uzun süredir faturalı hat kullanıyor iseniz kullandığınız operatör bayisine başvurarak kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.  Kefil ve ipotek olmaksızın 1 senelik zaman içinde faturalarınızı düzenli olarak ödemiş iseniz kredi çekme şansına sahipsiniz. Bankaların öncelik olarak tanıdığı kredi notu sisteminin bir benzeri GSM şirketleri içinde geçerlidir.  Son bir sene içinde faturalarınızı ne kadar düzenli ödemiş olursanız notunuz aynı şekilde o kadar artacaktır. Kredi başvurusunu telefoncu ve ara bulucu kurum tarafından yaparken ödemeleri 12 aydan 24 ay vadeye kadar uzanan taksitlere böldürebilirsiniz.

Faturalı hatlara tanınan kredi hakkı 500 liradan 10.000 liraya kadar değişiklik göstermektedir.  Kredi alımı sırasında bir miktar komisyon kesintisi yaşanmaktadır.  Puanlarınıza göre satın alacağınız telefonu alarak komisyon ücretinin kesilmesiyle geriye kalan para hesabınıza yatırılır.

Faturalı hatlara kredi alma şartları ise aşağıdaki gibidir;

  • Fatura borçlarınızın en az 1 sene boyunca düzenli olarak ödenmesi gerekmektedir
  • 6 aydan uzun bir süre adınıza kayıtlı faturanızı kullanıyor olmanız
  • Son iki yıl içinde herhangi bir cihaz kampanyasında ceza yememiş olmanız
  • Alacak olduğunuz telefonun hat üzerinden alınması gerekmektedir.