Findeks Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu veya findeks notu bankadan kredi kartı, kredili mevduat hesapları ve kredilerini ödeme alışkanlıklarını, mevcut borç durumlarını ve kredi kullanım yoğunluklarını farklı bir algoritmayla hesaplama ve puanlama sistemidir. Kredi Kayıt Bürosu tarafından hesaplanan findeks notu bankalar için önemli bir detaydır. Herhangi bir banka müşterisi yeni bir krediye başvurduğunda aranan ilk koşul kredi notunun yüksek olmasıdır. Findeks Kredi Notu 1-1900 arasında değerlendirilmektedir.

Kredi notu 1900 altına düştükçe risk oluşturmaktadır, kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmek ilerleyeceğiniz yolu belirlemek adına işinizi kolaylaştırmaktadır. Findeks Kredi Notu Öğrenme için banka şubelerinden veya internet bankacılığını kullanarak sorgulama yapabilirsiniz.

Kredi notunu oluşturan etmenler; mevcut hesapların borç durumu, kredi kullanım yoğunluğu, kredi taksitlerini ödeme performansıdır.  Findeks kredi notunu oluşturan %45’lik ile en büyük dilim Kredili ürün ödeme alışkanlığıdır…