Fitch Ratings ABD’nin kredi puanını açıkladı

Fitch Ratings ABD’nin kredi puanını açıkladı
14 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.179 kez okundu.

Fitch Ratings’ten oluşturulan demeçlerde, ABD’nin yerli ve ayrıca yabancı nakit cinsinden kredi puanının “AAA” limitinde korunduğu, görünümünün dahi “durağan” bulunduğu bildirildi.

 

Dünyanın en önde gelen rezerv para birimine aynı zamanda benzeri bulunmayan parasal esnekliğe sahip Birleşik devletler’nin, bununla beraber bütün ülkelerce likiditesi maksimum sermaye piyasasına ev sahipliği yapmış olduğu dikkat çekildi.

 

Bilgilendirmede, geniş, varlıklı ve de türlü adı altında isimlendirilen Amerikan ekonomisinin, dünyanın en çok hareketli ve de teknolojik biçimde en yukarı ekonomilerinden biri olduğuna işaret edilerek ülkenin kuvvetli kurumlara ve de uygun iş ortamına sahip olduğu söylendi.”Yepyeni vergi kanunu teklifi geçer ise bütçe açığı fazlalaşabilir”

 

Bilgilendirmede, Amerika birleşik devletleri’de iktisadi görünüme alakalı kısa devir belirsizlikler devam etmesine karşın vergi indirimlerinin gelmesi pozisyonunda parasal politikalarda rahatlık görülmesinin öngörüldüğü aktarıldı.
Amerika birleşik devletleri Başkanı Donald Trump ve Temsilciler Meclisinin çok yeni vergi yasası teklifinin geçirilmesi olayında ise memleketin bütçe açığının gelebilecek 10 yılda fazlalaşacağı uyarısında bulunuldu.

HABERİN DEVAMI AŞAĞIDADIR

 

FacebookTwitterLinkedInGoogle

Bir önceki yazımız olan Araç Satın Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır ? başlıklı makalemizde araç kredi notu ve araç satın almak için kredi notu kaç olmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git