Garanti Bankası Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Banka müşterisi olan birçok vatandaş günlük ihtiyacı olan nakdi ATM’lerden çekiyor.  Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bankaya ait olan ATM’ler de birçok ihtiyacı ve işlemi anında karşılayabilecek seviye de ilerleme göstermiştir.  Banka kartı kullanımıyla hesabınızdaki parayı çekmenize imkan sunan ATM’lerden artık kart kullanmadan da para çekebilirsiniz.  Garanti bankası kartı para çekme işlemi hızlıca nasıl yapılır merak ediyorsanız hemen açıklayalım.

Mobil ve internet bankacılığı kullanan vatandaşlar yanlarında kart taşımadan istedikleri zaman kolaylıkla para çekebilirler.  Buna izin veren teknolojinin ismi ise QR kod, halk arasındaki ismiyle kare kod uygulaması.  Yanınızda cep telefonunuz var ise Garanti BBVA mobil uygulamasını açarak para çekme mönüsünden QR ile para çekme kısmından ATM’den paranızı çekebilirsiniz.

Mobil bankacılık kullanmıyor veya cep telefonunuz yanınızda değilse Garanti Kartsız İşlemler Menüsünden Para Çekme yapabilirsiniz. ATM’den Kartsız işlemleri seçerek Para çekme ve Kendi hesabımdan seçeneklerini seçmelisiniz. Hesap numaranızı ve şube kodunuzu, kimlik numaranızı girerek çekmek istediğiniz miktarı kolayca çekebilirsiniz…