Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kişiler tüm işlemlerini internet üzerinden gerek bilgisayarları gerekse cep telefonları ile kolayca yapmaktadırlar. Kredi Kayıt Bürosu ile bankaların yaptığı anlaşma sonucunda bankalardan da kolaylıkla kredi risk raporu ve çek raporu sorgusu yapılabilmektedir. Risk raporu ile kredi bilgilerinizi, çek raporu ile çek ödeme performansınızı kolaylıkla sorgulayabilirsiniz. Bankalar arasında internet bankacılığını en iyi kullanan bankalardan biri de Garanti Bankası ‘dır. Garanti Bankası, gelişmiş teknolojiye kolay uyumu sayesinde internet kullanımı ile müşterilerine kolay ve zahmetsiz çözümler sunmaya devam etmektedir.

Eğer ki Garanti Bankası ‘nın müşterisiyseniz ve Garanti Bankası internet bankacılığını cep telefonu veya bilgisayarınızda kullanıyorsanız kredi notunuzu sorgulamanız çok kolay olacaktır. Garanti Bankası ‘nın android ya da İOS cep uygulamasını indirerek internet bankacılığı girişte kullandığınız bilgilerle giriş yapabilirsiniz. Eğer ki şirketiniz için giriş ve sorgu yapmak istiyorsanız, kurumsal internet şubesi seçeneği ile giriş yapmalısınız. İnternet bankacılığına giriş ile birlikte menüden ‘’hesaplar ve ürünler’’  sekmesi ile ‘’KKB Raporlarım’’ seçeneğini seçerek, kredi notu ve kredi risk raporu öğrenilebilmektedir.

Gelen raporda öncelikle kredi notunuzu görürsünüz. Kredi notunuza göre size az çok yorum yapmanız için imkan sunmaktadır. Kredi notunuzdan sonra, kredi, kredi kartı, ek hesap ödemeleriniz, varsa gecikmeleriniz, geciken tutar, vs gibi bilgiler yer almaktadır. Raporda ayrıca kredi limitleriniz, limitinizin ne kadarının kullanıldığı, kalan limitiniz gibi bilgiler de yer almaktadır.

Krediye başvuran kişilerin, bankalarca değerlendirilmesinde en önemli ve ilk kriter, kredi notudur.

İnternet bankacılığı ile 6 aylık kredi işlemlerinizi görebilir, ödemeleriniz hakkında yorum yapabilirsiniz hatta bankalara ne kadar borcunuzun olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun sonucunda bankalara kredi ya da kredi kartı için başvuruda bulunduğunuzda, bankanın size vereceği olumlu ya da olumsuz cevabı yaklaşık oranlarla tahmin edebilirsiniz.