Hangi Bankada Hesabım Var Nasıl Öğrenebilirim

Bankalar hayatımızda giderek büyüyen öndeme sahip, hiçbir işimizi banka olmadan yapamıyoruz. Maaş almamızdan tutan internet faturamızı ödememize kadar… zaman içinde ister istemez bir çok bankada farkına varmadan hesap açtırmış olabiliyoruz, sonra da o hesaplara ihtiyacımız kalmıyor, bir süre kullanmıyoruz, sonra da bankada hesabımızın var olduğunu unutuyoruz. Bu hesaplar kullanılmasalar da hesap işletim masrafları gibi maliyetler sonucu müşteriler açısından mali kayıplara sebep olmaktadırlar.

Kullanmadığınız, sadece cüzdanınızda  taşıdığınız kartlarınız varsa; iptal ettirmenizi tavsiye ederiz. Kartlarınızı fiziken kırmanız kartın iptal olduğu anlamına gelmemektedir, zira aynı kart banka sisteminde  hala aktif görünmekte olduğundan kredi kartı üyelik ücreti yansımaya devam edecektir. Bu sebeple, kartların iptali konusunda banka ile iletişime geçmelisiniz. Bankanın maaş müşterisi değilseniz, özel hizmet alan müşterisi değilseniz bazı haller dışında kartınıza kesinlikle üyelik aidatı yansımaktadır. Bazı haller dediğimiz durum ile; bankaların otomatik ödeme talimatları ya da aylık harcama limiti standardı ile üyelik aidatını almadıkları haller kastedilmektedir.

Hangi bankalarla çalıştığınızı hatırlayamıyorsanız,  bankaları arayarak T.C. kimlik numaranız ile hesabınızın var olup olmadığını sorgulatabilirsiniz.

Hesabınızın varlığı hakkında bilgi alırken kullanmadığınız kredi kartlarınızın iptalini kesinlikle talep etmelisiniz.