Hangi kredi kartı sizin için daha avantajlı

Kredi kartı denildiğinde hepimizin önce tüyleri diken diken oluyor, konuya bakmadan hayır diye kestirip atabiliyoruz. Çünkü, yıllardır haberlerden ve çevremizden duyduğumuz olumsuz anılar bizi yanlış yönlendiriyor. Üst üste biriken faiz borçları, ödenemeyen anaparalar, yasal takipler vs olumsuzlukların yanı sıra doğru kullanıldığında hayatımızı çok kolaylaştıracağını hatta çeşitli avantajlar sağladığını bile düşünemiyoruz. Kredi kartı kullanmanın bize sağladığı avantajlara kısaca değinmek gerekirse;

Öncelikle kredi kartı, bize güven veriyor. Paramız olmadığında ya da istediğimiz şey veya hizmet için yetmediğinde paramız varmış gibi harcamamıza olanak sağlıyor.

Bize yaptığımız alışverişlerin ödemelerini erteleme imkânı tanıyor, alışverişimizi faizsiz ve komisyonsuz yapmış oluyoruz cebimizdeki hazır para bize kalıyor. Bunu ya yatırımlarımızda değerlendirebiliyoruz ya da başka bir işimizi görme imkânını kendimize tanıyoruz.

Bankalar, kendi kartlarını kullanan müşterilerine düzenli avantajlar sağlamaktadırlar. Yapılan alışverişin belirli yüzdesi kadar düzenli puan kanımı söz konusudur. Bu puanlar biriktikçe ciddi rakamlara ulaşabiliyor ve siz biriken puan tutarınıza göre herhangi bir alışverişinizi bedava yapmış oluyorsunuz. Hatta ‘’şu kadar harcama yapana ilave bu kadar puan kazanma imkanı tanıyan’’ diye başlayan puan kazanma kampanyaları da mevcut.

Bazen bankalar, müşterilerine kar amacı olmayan kampanyalar da düzenleyebiliyorlar. Bir örnek vermek gerekirse; herhangi faizi olmadan hiçbir komisyon kesmeden 6 taksitte 1.000-TL nakit avans kullanmalarına olanak sağlıyorlar.

Kullanmaktan çekindiğimiz, adını duyduğumuzda ürperdiğimiz kredi kartı doğru kullanıldığında bize avantajlar sağlamaya devam ediyor. Bir diğer yararı, mobilyadan beyaz eşyaya tekstilden turizme kadar bir çok sektörde yaptığımız harcamaları vade farkı olmaksızın taksitle ödeme imkanı tanıyor. Bu da halihazırda var olan nakit paramızın cebimizde kalmasının sağladığı başka bir avantaj olarak karşımıza çıkmakta, aylık ödemelerimizi planlayarak kendimize farklı yatırım yolları yaratmamızın tadını çıkarma imkanı tanımaktadır.

Teknoloji çağındayız… Hepimiz hemen hemen istediğimiz her bilgiye internetten ulaşabiliyoruz. İnternet kullanımının ve sanal paylaşımların bu kadar yaygınlaşması sonucu alışverişlerimizi de internetten kolay ve rahat yapabiliyoruz. Her geçen gün online alışveriş hacmi büyürken firmaların maliyeti azalıyor, oluşan sanal rekabet ortamda fiyatlar daha da düşüyor. Sanal piyasada maliyetler düşük olduğundan hem en uygun fiyata ürünümüzü bulabiliyor hem de alışverişimizi taksitli yapabiliyoruz. Kredi kartı, online alışverişte giderek daha güvenli hale geliyor. Hem tüketiciyi koruması bakımından hem de sanal kredi kartı kullanmak bakımından öncelikli olan tüketicinin hakları ve korunması.

Kredi kartı kullanmanın tabi ki en önemli faydası da aylık muhasebemizi net yapabiliyor olmamız. Kart ekstremiz bize ulaştığında nereye hangi ürün için ne kadar harcamışız görebiliyoruz ve harcamalarımızı tekrar düzenleyebiliyoruz. Tabi ki dengeli harcamalarımız sonucunda aylık yatırım rakamlarımızı artırabilir gider kısıtlamamızı değiştirebiliriz.

 

Aranan Kelimeler : en avantajlı kredi kartı hangisi  , kredi kartı  , en iyi kredi kartı hangi bankanın