Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar

Günümüzde acil para ihtiyacı durumlarında akla ilk gelen para bulma yöntemi bankalardan kredi çekmektir.  Konut alımı, araç değişimi ve işyeri açmak için gereksinim duyduğunuz nakiti bankalardan kredi başvurusunda bulunarak alabilirsiniz.  Kredi alabilmek için bankaların sizden beklemiş olduğu bazı koşullar ve şartlar vardır. Bu koşullar arasından en önemli olan kredi notudur.  Yüksek kredi notuna sahipseniz kredi başvurularında sorun yaşamazken kredi notunuz yüksekse kredi çekmekte zorlanabilirsiniz.

Kredi notunun yanı sıra bankadan istediğiniz limitte kredi çekmek için ipotek gösterecek taşınmaz mal varlığınızı teminat göstererek de kredi çekebilirsiniz. Üzerinizde tapusu olan bir mal varlığınız var ise bankaya teminat olarak gösterdiğiniz kredi çekebilirsiniz.  Tapunun size ait olmasının yanı sıra hisseli tapular da kabul görmektedir.

Hisseli tapuya kredi veren bankalar hangisi merak ediyorsanız hemen listeleyelim.

  • Ziraat Bankası
  • Denizbank
  • Vakıfbank

Hisseli tapu karşılığında ipotek göstererek çekeceğiniz kredi ihtiyaç kredisi kapsamına girmektedir.  Bildiğiniz üzere ihtiyaç kredilerinde 36 aya kadar vade sunulmaktadır. Hisseli tapuya kredi veren bankalar diğer hissedarlarında size kefil olma şartını aramaktadır. Hissedarların da muvafakat göstermesiyle tapu tek tapu olarak kaydedilmektedir.  Bu şartlar sağlandığında bankadan kredi çekebilirsiniz…