IBAN Numarası Öğrenme

Para transferlerinde özellikle işimize yaran IBAN Numarası, her banka için farklı bir kodu ve hesap numarasını oluşturan 26 haneli bir numaradır.  Para gönderme, EFT ve Havale işlemlerinde, fatura ödemelerinde mutlaka karşımıza çıkmaktadır.

IBAN Numarası nerede yazar, IBAN Numarası  öğrenme yolları nedir sorularına cevap arıyorsanız yazımızın tamamını mutlaka okumalısınız.  Öncelikle her hangi biir bankadan hesap açtığınızda adınıza düzenlenen hesap cüzdanında IBAN no yazmaktadır.  Bu eski bir uygulama olduğu için günümüzde pek önemsenmez.  Adınıza açtırdığınız hesap üzerine size verilen banka kartlarında kart numaranız yazıyor olsa da IBAN numarası yazmaz.

IBAN Numarası Öğrenmek için bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisinden IBAN numaranızı anında öğrenebilirsiniz. IBAN Numarası  nerede yazar sorusuna verilecek cevap ise şöyledir; hesabınızın olduğu bankanın internet bankacılığına giriş yaparak hesap bilgilerinden kolaylıkla ıban nosuna erişim sağlayabilirsiniz.

Türkiye ülke kodu TR olduğu için ülkemizdeki IBAN numaraları TR ile başlayarak sayılardan oluşmaktadır.

Banka kartı ve kredi kartlarının üzerinde IBAN numarasının yazmadığını unutmayınız. Ayrıca inernetteki diğer sitelere kart numaranızı girerek İban no öğrenmek güvenli değildir.  Bankanızın resmi sitesinden giriş yaparak İban numaranızı sorgulayabilirsiniz…