İhtiyaç Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi çekmek sanıldığı kadar kolay değildir, çünkü öncesinde kredi notunuzun yeterli olup olmadığını kesin olarak bilmeniz gerekmektedir.  Kredi notunuz belirlenen aralıklarda değil ise bankalar başvurunuzu kolaylıkla reddedebilir.  Kredi notunuzu öğrenmek için findeks üzerinden, internet bankacılığından, banka şubelerinden veya kısa mesaj yoluyla öğrenebilirsiniz.

Son zamanlarda çıkan ödemeleriniz veya gereksinimleriniz için acil nakde ihtiyaç duyuyorsanız ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.  İhtiyaç kredisi alabilmek için kredi notunuzun 1100 – 1499 aralığında kredi notuna sahip olmanız gerekmektedir.  1100 puanın altında kredi çekmek için bazı bankalar sizlere ipotek veya kefil koşulu sunmaktadır.

Kredi notunuz 1700 – 1900 aralığında ise tüm bankalardan dilediğiniz gibi kredi çekme hakkına sahip olacaksınız.  Riskli gruba dahilseniz öncelikle kredi notunuzu arttırmalı sonrasına ihtiyaç kredisine başvurmalısınız.  Notunuzu arttırmanın basit yolları vardır. İlk evvela ödemelerimizi nakit yerine kredi kartıyla yapın, faturalarınızı otomatik ödemeye alın ve kullanmadığınız banka hesaplarını kapatın.