IIRA TÜRKİYE’NİN KREDİ NOTUNU DUYURDU

IIRA TÜRKİYE’NİN KREDİ NOTUNU DUYURDU
15 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.509 kez okundu.

IIRA’dan yayınlanan beyana nazaran, Türkiye’nin çok kısa vadedeki yerel ve de yabancı para türünden kredi notları ise “A3” şekilde teyit edildi.

Açıklamada, Türkiye’nin bulunan puanlarının, sürdürülebilir iç talep, devam eden finansal reformlar, çok iyi geliştirilmiş sosyal altyapı, Türkiye’nin G20 ve bununla birlikte OECD üyesi bulunması ve ayrıca bölgesel stratejik ehemmiyetiyle destek olunduğu söylendi.

IIRA, Türkiye ekonomisinin büyüme performansının geçen yıl hızını düşürmesine karşın temellerinin sağlam kalmaya devam ettiğine vurgulayıp, “Turizm gelirinde gözlemlenen mühim düşüşün ve de genel mal ihracatındaki herhangi bir bedel azalışın, negatif yönde seyir eden petrol fiyatlarının ithalat giderlerini azaltarak telafi etmesiyle, 2016’da cari açık bir evvelki dönemlerde görülen tarihsel derecelere mukayese olursa daralmıştır.” söylevlerini kullandı.

HABERİN DEVAMI AŞAĞIDADIR

Türkiye’nin 2017’de turizm aynı zamanda ihracat gelirlerine iyi yönde yardımlar sunacak biçimde kendisi için kilit ciddiyete sahip ülkelerle diplomatik bununla birlikte ticari ilişkilerini ilerletmeye aynı şekilde devamını umduklarını bildiren İslami uluslararası derecelendirme kuruluşu, ülkedeki “dirençli” maddi sistem aracılığıyla kuvvetli sermaye yapısına aynı zamanda genellikle devam eden karlılığa sahip “sağlıklı” bankacılık piyasasına vurgu yaptı.

 

FacebookTwitterLinkedInGoogle

Bir önceki yazımız olan Fitch'den 16 nisanda gerçekleşecek referanduma yorum başlıklı makalemizde fitch, kredi derecelerndirme ve kredi notu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git