İş bankası kredi başvuru sonucu öğrenme

Günümüzde kredi, hayatımız için gerekli nesneler kadar önem taşımaktadır. İhtiyaçlarımızı karşılamak, hayatımıza istediğimiz standartlarda devam etmek, ödemelerimizi yeniden düzenlemek adına kredi çok önemlidir.

 

Bankalarda kredi başvuru sayısı gerçekten çok fazladır. Başvuranlar, başvurup sonucunu bekleyenler, onaylananlar, onaylanmayanlar, limite takılanlar… başvuru sayısının gün geçtikçe artması sonucunda bankalar, SMS ile kredi başvurusu almaya ve başvurularını yine SMS ile onaylamaya başladılar. SMS, çağrı merkezi çalışanları, internet üzerinden yapılan kredi başvuruları bankaların iş yükünü azaltmayı hedeflemekteydi. Tabi elektronik ortamda yapılan bu başvuruların sonuçları da ayrı bir merak konusu uyandırdı. Kredi konusunda en çok tercih edilen bankaların başında gelen İş Bankasında bu kredi başvurularının ve sonuçlarının nasıl öğrenildiğini buradan aktarmaya çalışacağız.

 

İş Bankasında kolay ve hızlı kredi başvurusu yapabilmek için öncelikle size SMS ile başvuruyu tavsiye ediyoruz. Örnekle açıklayalım: 30.000-TL krediyi 48 ay vade ile ödemek istiyorsunuz. Başvuru için telefonunuzun mesaj bölümüne giriyorsunuz ve büyük harfler ile NAKİT yazıp bir boşluk bırakıyorsunuz ve T.C. Kimlik numaranızı yazıyorsunuz, bir boşluk bırakarak  kullanmak istediğiniz kredi tutarını vadeyi ve en son da gelir bilginizi aralarında birer boşluk bırakarak yazıp 4402 ‘ye gönderiyorsunuz. Bu işlem için hangi operatörü kullandığınızın hiçbir önemi yoktur.

 

Örneğin; ‘’NAKİT 12345612345 30000 3000’’ yazıp 4402 ye göndermeniz yeterlidir. Dilerseniz aynı başvuruyu internet üzerinden de yapmanız mümkündür. İnternet üzerinden yapılan başvurularda açılan sayfayı kişisel bilgilerinizle doldurarak başvurunuzu tamamlayabiliyorsunuz.

 

Kredi başvurunuzu yaptınız. Ancak sonucunun ne olacağı hakkında merakınız giderek artıyor. Öyleyse yine bilgisayar ortamından www.isbank.com.tr/tr/basvurular/sayfalar/basvurular.aspx adresinden öğrenebilirsiniz. Ya da 0 850 724 07 24 nolu çağrı merkezini arayarak müşteri hizmetlerinden başvurunuz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

 

Başvurunuz hakkında bilgiyi aldınız ve başvurunuzun olumlu sonuçlandığını öğrendiniz. Öyleyse yapmanız gereken şey, nüfus cüzdanınız ve gelir belgenizle birlikte şubeye başvurmak olmalıdır. Şubeye başvurunuzun ardından, beyan ettiğiniz belgelerde herhangi bir eksiklik yoksa kredinizi hemen kullanabilirsiniz.