İş Bankası Vadematik Kart Ne İşe Yarar?

 

İş Bankası’nın ürünlerinden olan Vadematik, çek – senet gibi ürünlerle ödenebilecek yüksek meblağların söz konusu olduğu finansal alışverişlerde bu kıymetli evrakların yerine kullanılabilecek ve ticari riskleri ortadan kaldıracak bir kredi kartıdır. İş Bankası Vadematik Kart KOBİ’lere özel bir karttır ve çok çeşitli avantajlar sağlar.

Örneğin vadeli yapılan alışverişler uygun faiz oranı ile hem taksitlendirilebilir hem de ertelenebilir ve peşin alışveriş yapıyormuş gibi peşin iskontosundan yararlanılır. Taksitlendirme ya da vade erteleme işlemini işlem anında yapılabilir,  İş Bankası internet şubesinden ve telefon bankacılığından hesap kesim tarihine kadar yapılabilir. Taksitlendirme ya da vade erteleme işlemi sonrasında alışveriş yaptığınız tedarikçi firmanız parasını İş Bankası ya da anlaşmış olduğu başka bankadan anlaşmış olduğu koşullarla kolay bir şekilde tahsil eder, siz de ödemenizi vadesi geldiğinde bankanıza yaparsınız.

Taksitlendirme dediğimiz işlem, 9 aya kadar yapılabilir. Bu işlemi ya mal veya hizmet alışı sırasında tercih eder ya da hesap kesim tarihine kadar İş Bankası şubelerinden, İş Bankası internet bankacılığından ya da telefon bankacılığı aracılığı ile kolay olarak yapabilirsiniz.  .

Hesap özetini ertelemek de mümkün, yine aynı yollarla yani şubeler aracılığı ile ya da internet bankacılığı ve telefon bankacılığı ile ödemenizi erteleyebilir kendinize ekstra fon yaratabilirsiniz.

Satıcı firma açısından bakıldığında vadematik ile çek ve senedin riskini üstlenmeden mal ya da hizmetinizi peşin satabilirsiniz. Kartı kullanan firma açısından bakıldığında taksitli ya da ertelenmiş ödemenizle ticaret hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Kullanıcı firma aynı zamanda alışverişlerinde ekstra maxipuan kazanarak istedikleri zaman bu puanlarını kullanabilirler. Bir diğer avantaj ise, çalışanlar arasında istediğiniz adette kart dağıtabilir, her bir çalışanın işlem yapma yetkisini farklı tutabilirsiniz. Ayrıca, ertelenmiş ya da taksitlendirilmiş borcunuzu erken ödeyerek gerekli indirimlerden de yararlanmış olursunuz.