Kadınlara Teşvik Kredisi almak için gerekenler

Ev hanımlarını desteklemek, iş hayatındaki yerlerini almalarını sağlamak için hibe ve teşvik kredi uygulamaları başlamıştı. Devlet destekli kredi, kadın girişimlere, yakın tarihte iş yeri açan kadınlara veriliyor.

Kadınların yüzünü güldüren teşvik ve hibe kredileri artarken, akıldaki sorulardan biri ise teşvik kredisini nasıl alacaklarıdır. Bir çok alanda verilen teşvik kredileri, kadınların günlük iş hayatlarında istihdam sıkıntısı çekmemeleri için devlet tarafından desteklenmektedir.

Devlet tarafından faizi ödenen teşvik kredileri, belirli iş kolları üzerine geliştirilen projeler doğrultusunda kadınlara veriliyor. Yeni iş kurmak isteyen, işletmesini büyütmek isteyen kadınlarımız teşvik kredisini KOSGEB’ten alabiliyor.

Girişimci Destek Programı kapsamında kadınlara geri ödemesiz 50.000 TL hibe ve 100.000 TL geri ödemeli kredi vererek, her şekilde avantajlı olmalarını sağlıyor. Kadın girişimciler özellikle%30 daha fazla hibe alırken, KOSGEB’e kayıt olmalı verilen kurslara katılarak sertifika almalısınız. Böylelikle teşvik kredisine başvuru yapabilirsiniz…