KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLMAK İSTEYENLERE

KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLMAK İSTEYENLERE
3 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.371 kez okundu.

Ev sahibi olmak isteyip de geliri az olan yüzbinlerce vatandaş bulunuyor. Zaten düşük gelirli aileler kazançlarının neredeyse yarısından fazlasını kiraya veriyor. Bu sebepten dolayı senelerdir kirada oturan aileler düşük faizli kredilerle ev almaya niyetleniyor. Kira öder gibi ev sahibi olmak hayallerini süslüyor. Düşük gelirliler için pek çok ev edinme yöntemi bulunuyor. Bunlardan bazıları ;

  • Uzun seneler süren konut kredileri almak
  • Uzun vade alternatifleri ile Toki‘ye başvurmak
  • Eminevim ve benzeri projelere katılmak

Haydi bu yöntemleri biraz inceleyelim…

DÜŞÜK TAKSİTLİ EV KREDİSİ NASIL ALINIR ?

Düşük taksitli ev kredisi alabilmek için kesin olarak çok uzun vadeli konut kredileri seçilmelidir. Geliri düşük olan kişiler için aylık 500-1000 TL arası değişen taksit seçenekleriyle ev kredisi çekilebilir.

Düşük taksitli ev kredileri için en başta Emlak Konut olmak üzere birçok kurum ve kuruluş düşük gelirli ailelere yardımda bulunmaktadır. Hükümet de bu konuya el atmış ve bazı bankalar bu sayede 20-30 seneye kadar konut kredisi sağlar hale gelmişlerdir.

Örnek verecek olursak şu an Şekerbank 30.000 TL konut kredisi veriyor. Bu sayede vatandaşlara kira öder gibi ev sahibi olma hakkı tanınıyor. 30 senelik faiz tutarı doğal olarak fazla oluyor. Fakat enflasyonlar değerleri incelendiğinde faiz oranının çok fazla olmadığı görülebiliyor. Sizlere en yakın Şekerbank şubesine gidip aylık 500 TL’den başlayan taksitlerle ev sahibi olabilirsiniz.

TOKİ SAYESİNDE KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLMAK

TOKİ, gerçekleştirmiş olduğu projeler sayesinde birçok düşük gelirli ailelere ev sahibi olma fırsatını sunmuştur. TOKİ, evleri değişik ödeme yöntemleriyle vatandaşlara sunuyor. Ödenecek tutar verilen peşinata göre değişiklik gösterebiliyor. 8 seneden 25 seneye kadar vade seçenekleri sunuyor.

HABERİN DEVAMI AŞAĞIDADIR

Peşinat olarak evin toplam bedelinin %10, %15 ya da %25′ i istenebiliyor. Peşinatın yüksek verilişine göre vade seçenekleri uzayabiliyor.

TOKİ konutlarında şu sorun biraz can sıkıyor. Memur zamları ile beraber TOKİ taksitleri de artış gösteriyor. Her 6 ayda bir TOKİ taksitleri artış gösteriyor ve bu durum vatandaşı zora sokabiliyor. Kredinotunedir.com ailesi olarak değerli takipçilerimize hesaplarını yaparken bu duruma dikkat etmeleri gerektiğinin altını çiziyoruz.

EMİNEVİM ARACILIĞIYLA KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLMAK

Eminevim bundan seneler önce faiz ödemeden ev sahibi olmak isteyenler için ortaya çıkmıştır. Eminevim de sistem çok basittir. Ev sahibi olmak isteyen kişiler ayarlanır. Her üyeden belirli şartlar dahilinde ve belirli bir süreç içerisinde para alınır. Gün usülü kişilerin sırası geldikçe evleri verilir.

Eminevim sisteminde dar gelirliler ya da yüksek gelirliler kendi gelirlerine göre bir oluşum içine girebilirler. Sistem gelirlerine göre kişileri gruplandırır. Aynı gelire sahip kişiler belirli periyotlar arasında ev sahibi olabilirler.

 

FacebookTwitterLinkedInGoogle

Bir önceki yazımız olan 50.000 LİRA HİBE VE 100.000 LİRA FAİZSİZ KREDİ FIRSATI başlıklı makalemizde 50.000 LİRA HİBE VE 100.000 LİRA FAİZSİZ KREDİ, meslek lisesi mezunlarına faizsiz kredi ve meslek lisesi mezunlarına hibe hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git