KKB Nedir, İtiraz Başvurusu Nasıl Yapabilirim?

Bu yazımızda KKB nedir, nasıl çalışır ve itiraz başvurusu nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi vermek istiyoruz.  KBB kısaltmasının açılımı Kredi Kayıt Bürosudur, ülkemizdeki tüm bankacılık, oto kiralama ve emlak üzerine yapılan senet, kredi, elden ödemeli ürün satan mağazaların bir nevi iş ortakçısıdır. 1955 yılında kurulan şirket özel bir kuruluş olup kişilerin kredi bilgilerini, risk raporlarını ve kredi kayıtlarını tutmaktadır.

Bireylerin parasal risk raporunu tutan KKB, kredi risk raporu sunar. Kredi çekmek için bankalara başvuru yaptığınızda ret yemenizin birçok nedeni olduğu gibi bir sebepte KKB sistemi tarafından oluşabilen sorunlar olabilir.

Finansal değerlerinizin yanlış hesaplandığını veya düşük skorlarda gösterildiğini düşünüyorsanız itiraz hakkını kullanabilirsiniz.  KKB itiraz başvurusu nasıl yapılır kısaca açıklayalım. İlk olarak kredi notunuzu sorgulatarak.  Elektronik posta adresinize gelen kredi notu değerinizi  https://www.kkb.com.tr/teyit-itiraz sayfasında yer alan sayfaya girerek itirazınızı oluşturabilirsiniz…

Bir cevap yazın