Konut Kredisi Yapılandırma

Kendine ait bir ev sahibi olmak birçok kişinin ortak hayallerinden biridir.  Bankaların verdiği konut kredileriyle birlikte bu hayal artık kolayca gerçekleşebiliyor.  Kira öder gibi kendi evinizin sahibi olabiliyorsunuz, günümüzde bu yöntemi kullanan binlerce kişi mevcut.

Ev sahibi olmak için banka kredisi kullanan bir çok banka müşterisi, konut kredisi yapılandırma hakkında bilgi sahibi olmak için araştırmalar yapıyor. Yüksek faizli konut kredisi kullanan müşteriler faizlerin düşmesiyle birlikte kredi borçlarında yapılandırmaya gitmek istiyor. Konut kredisi yapılandırmanın iki avantajı vardır, öncelikle aylık olarak ödediğiniz borç miktarı düşerken, faiz oranlarınız da buna istinaden düşmektedir.

Faizler düştüğünde çalıştığınız banka veya başka düşük faizli bankalardan kredi çekerek mevcut borcunuzu tamamen kapatıp daha düşük faizden yeni bir ödeme planı çıkartabilirsiniz.

Çalıştığınız bankaya konut kredisi yapılandırma hakkında başvuru yaparak borcunuz güncel faiz oranlarına göre yeniden hesaplanarak vadesini uzatabilir, aylık taksitlerinizi düşürebilirsiniz…