Kredi Kartı Bekleyen Provizyon Nedir?

Kredi kartı ile alışveriş yapanların karşına sürekli çıkan Bekleyen Provizyon ibaresi bir çok kişinin aklını kurcalamaktadır.  İnternet bankacılığı ve mobil uygulamada kart hareketlerinde görülen bu ibare bir nevi denetleme anlamına gelmektedir.

Provizyondaki işlemler siz işlemi gerçekleştirdikten sonra işlemin denetlenmesi ve bu süreç tamamlanana kadar beklenmesi anlamını taşır. Ön onay olarak görülen provizyon, bankaların kredi kartı ile yapılan alışveriş işlemlerini gözden geçirmesi uygulamasına verilen addır. Onay yapılmadan önce bankalar kredi kartının çalıntı olup olmadığını, işlemin yapıldığı pos cihazını ve güvenlik gerekçelerini inceler.

Provizyon bekleme süresi oldukça kısa sürdüğü için alışveriş sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.  Kredi kartınızda problemler olduğu zaman zarfında bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Şüpheli durumlar provizyon işlemi süresini uzatabilir. Herhangi bir sorun olmaması halinde aynı gün onaydan geçerek hesap hareketlerinize yansıma yapılacaktır.