Kredi Kartı Borcu Yapılandırılması Nasıl Yapılır?

Aktif kart kullanıcısıyız ama sürekli asgari ödemeler sonucunda biriken borçlar ya da başka sebeplerle gün geldi ödemede tıkandık. Ödemezsek kartımız takibe düşecek, dünya kadar temerrüt faizi ödeyeceğiz, ödemek istiyoruz ama ödeyemiyoruz…

Ödemede zorluk yaşadığımız tüm kartlarımız artık, alt ve üst limit sınırı olmadan bankalar tarafından 72 aya kadar yapılandırılıyor. Bankaların bu durumu sevmediğini düşünsek de bankalar yapılandırma işlemine gayet sıcak bakmaktadırlar. Çünkü yapılandırma ile hem biz borcumuzdan rahatlıkla kurtulacağız, hem de banka alacağını sorunsuz yollarla tahsil etmiş olacak. Borcumuzu rahatlıkla ödeyebiliyorsak eğer, ihtiyaçlarımızı rahatlıkla karşılarız, piyasada nakit akışı olur, ekonomi hareketlenir, herkes rahatlar.

İki kavramı karıştırmamak gerekir:

Yeniden yapılandırma aynı bankada yapılan bir işlem olup, borç transferi ise borcun bir bankadan başka bir bankaya aktarılmasıdır.

Kredi kartını ya da kredisini yeniden yapılandırmak isteyen herkes öncelikle banka ile görüşmeli. Banka, borcunu ödeyemeyen ama ödemek niyetinde olan herkese yardımcı olmaktadır. Banka, kart hesap özetini taksitlendirebileceği gibi kartın toplam borcunu da taksitlendirebilir; bunun kararını banka ile birlikte vermelisiniz. Ancak, hangi işlemi seçerseniz seçin yeni bir vade ve ilave faiz olacağını unutmayın. Taksitlendirme işlemi 6 ay, 12 ay vb vadelerle olabileceği gibi vade seçeneği 72 aya kadar uzamaktadır. Ama bu işlemi bankadan kesinlikle biz istemeliyiz; çünkü, banka talep olmadan kesinlikle böyle bir işlem yapamaz.

Yapmak istediğimiz işlem borç transferi ya da yeniden yapılandırmadan hangisi olursa olsun bu işlemi ödemelere tıkandığımız anda yapmamalıyız. Bunun hesabını iyi yaparak ödemelerimiz gecikmeye düşmeden bu işleme başvurmalıyız. Çünkü ödemelerimiz geciktikçe puanımız düşecektir. Bir bankada tüm kredi işlemleri için önemli olan öncelikle kişinin puanıdır.

Aranan Kelimeler :kredi kartı yapılandırma,Kredi kartı borçlarından kurtulmanın yolu ,kredi kartı yapılandırma garanti