Kredi Kartı Borcu Yapılandırma (Taksitlendirme)

Aylık olarak gelen harcamalarınızın bir dökümü olan kredi kartı borcunuzu ödemekte zorluk çekiyorsanız, taksitlendirme imkanınız olduğunu unutmayın. Ödeme zorluğu çeken müşterilerine yapılandırma imkanı sunan bankalar, bu hizmeti 12 aya kadar taksitlendirme imkanıyla sunuyor.

Sıfırdan işlem yapma politikasına giderek borcun tamamını yapılandırmaya giden bankalar, banka müşterilerine borçları için ödeme kolaylığı sağlıyor. Kredi kartı borcunu taksitlendirmek isteyen müşteriler, çalıştıkları bankaya başvurarak yapılandırma işlemini gerçekleştirebiliyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun resmi gazetede yayınlandığı üzere, kredi kart borçlarının üzerine koyacakları kar ve faiz oranlarıyla birlikte bankalar yeniden yapılandırma borçları taksitlendirme yetkisine sahipler.

Kısaca borcunuza taksitlendirme yapılırken az bir oranda faiz de işletilmektedir. Kredi kartı borcunuzu yapılandırma isteğiniz için çalıştığınız bankanın şubesine başvurabilir, uygulanacak faizle birlikte yapılandırma işlemi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerini telefonla arayarak bu talebi gerçekleştirebilirken, internet ve mobil bankacılığı uygulamalarından yapılandırma talebi oluşturamazsınız.

Bunun yanı sıra borcunuz olan bankaya veya başka bir bankaya başvurarak ihtiyaç kredisine başvurarak kart borçlarınızı 12, 24, 36, 48, 60 aya varan vade seçenekleriyle ödeme kolaylığı elde edebilirsiniz…