Kredi Kartı Limit Aşımında Neler Olur?

Hemen hemen her evde bir kredi kartı bulunurken, kolay kullanımı ve ödemesi sayesinde para yerine geçen kredi kartları maddi açıdan sıkıntılarınızı da giderebiliyor. Yaptığınız alışverişlerinizde taksit seçeneği oluşturan kredi kartlarına sağlanan kampanyalarda oldukça teşvik edici olabiliyor.

Yerinde kullanım sağlanıldığında sizlere büyük kolaylık vaat eden kredi kartlarını dikkatli kullanmadığınız taktirde limit aşımı durumuyla karşılaşabilirsiniz. Kredi kartı limiti aşımı durumunda ne yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız hemen açıklayalım. Öncelikle limit aşımı yaşadığınızda alışverişleriniz onaylanmayabilir, böylesi can sıkıcı bir durumla karşılaşmamak adına kart limitlerinizi kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bununla birlikte kart limit aşımı yaşadığınız halde alışverişleriniz onaylanabilir, çalıştığınız banka sizlere gölge limit oluşturabilir. Kredi kartı limit aşımı durumlarında kredi notunuzda bundan kötü olarak etkilenecektir. Akabinde limit aşımı sonrasında bankalar sizlere bir yaptırım uygulamaz ve cezası yoktur…