Kredi notu yükseltme nasıl yapılır?

Kredi kartı en kolay ödeme seçeneklerinden biri olduğu için milyonlarca insan kullanıyor. Tüm dünyanın kullandığı kredi kartlarına artık hiçbirimiz yabancı değiliz.  Acil paraya ihtiyacı olan kişilere sunulan krediler ise yaraya merhem oluyor.  Ancak kredi borçları ve kredi kartları düzensiz olarak ödendiğinde kredi notunuzu direkt etkiliyor.  Bankalar müşterilerinden düzenli ödeme beklerler, aksi taktirde kredi notunu düşürmekle başlayarak kredi taleplerinde olumsuz yanıt almalarını sağlıyorlar.

Koronavirüs döneminde ticaretin olumsuz etkilenmesi yüzünden birçok kişi kredi notunu yükselterek kredi çekmek istiyor.  Bu yazımızda bankalar tarafından düşük olarak nitelendirilen kredi notunuzu hızlı bir şekilde yükseltmenizi sağlayacak yöntemlerden bahsedeceğiz.

İhtiyaç halinde kredi çekmek için kredi notunuzun bankalar tarafından kabul edilebilir seviyede olması gerekir.  Bunun için öncelikle findeks kredi notunuzu öğrenerek işe başlamalısınız.  Findeks kredi notunuzu düşüren durumlar ise açık kredilerinizin ve kredi kartlarınızın son ödemelerini çok sonra yapmanızdır. Ödemelerinizi takip ederek gereken tarihte yapmanız, dönem borcunuzu ödemeniz ve mümkünse asgari tutar yerine borcunuzun tamamını ödemeniz kredi notunuzu doğal olarak yükseltir.

Borç ödeme konusunda ne kadar istikrarlı olursanız bankaların size duyduğu güven tablosunda yükselişe geçersiniz. Tüm alışveriş ve ödemelerinizi kredi kartıyla yaparak aktif kullanıcı olduğunuzu ispatlayın. Bu sayede kredi notunuz artacak, yakın bir sürede kredi çekme imkanına sahip olacaksınız…