Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri

Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri
24 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 1.023 kez okundu.

Bankalar ve banka dışında ki finans kuruluşların müşterilerine vermiş olduğu hizmetlerde esas aldıkları kriter kredi notudur. Kredi notları, kişi ve kurumların finansman notları olduğu için bankaların ürün ve hizmet kullanımları için başvurularında her zaman pusula görevi üstlenmiş ve kredi notlarına göre müşterilerinin talepleri değerlendirilip, sonuçlandırılmıştır. Öyle ki kredi notlarını artık sadece bankalar ve finans kuruluşları kullanmayıp, evini ve iş yerini kiralayacak mal sahipleri, araç kiralama işi yapanlar, ürettiği mal veya vermiş olduğu hizmetlerinin bedelini çek karşılığı alacak kişiler bile müşterilerinin, kiracılarının kredi notlarına göre karar vermeye başlamıştır.

Kredi notunun düşük olması ve bankalar için risk taşıması durumunda bankalar, müşterilerinin kredi, kredi kartı, çek, teminat mektubu gibi başvurularını her zaman ret etmişlerdir. Kredi notu düşük olanların, kredi notlarını yükseltmeleri için bazı uygulamaların yerine getirilmesiyle kredi notlarının zamanla yükselişe geçeceğine şahit olacaksınız. Unutmayınız ki kredi notunuz nasıl ki birden düşmediyse de hemen de yükselmeyecektir. Zaman içerisinde ki olumlu finansman performansıyla kredi notları da yükselişe geçecektir. Kredi notunu yükseltmek için;

HABERİN DEVAMI AŞAĞIDADIR
  • Kredi borçlarınızı zamanında ve eksiksiz ödemeniz gerekir. Kredi borcunuzu erken kapatmak da kredi notunu olumlu şekilde etkileyecektir.
  • Kredi kart dönem borçlarını zamanında ve eksiksiz ödemeniz gerekir. Asgari ödemeler, kredi notunun düşmesine neden olacaktır. Öyle ki son ödeme gününden önce ödenen borçlar bile kredi notunun yükselmesine neden olur.
  • Bankalara vereceğiz elektrik, su, telefon,internet, doğal gaz gibi faturaların otomatik ödeme talimatları da kredi notunuzun yükselmesine neden olur.
  • Alışverişlerinizi kredi kartıyla yapmak da kredi notunuzun yükselmesine neden olacaktır. Eğer ki kredi kartınız yoksa ve nakit parayla alışveriş yapacaksanız, paranızın vadesiz hesabınıza yatırmanızı ve bankomat kartınızla alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz.
  • Sık sık kredi başvurusu yapmak da kredi notunuzun düşmesine neden olur.
  • Kullanmadığınız ancak aktif olan banka hesaplarını kapatınız. Uzun zamandır aktif olan ancak işlem yapılmayan banka hesapları da kredi notunuzun düşmesine neden olacaktır.
FacebookTwitterLinkedInGoogle

Bir önceki yazımız olan S&P Türkiye'nin Kredi Notunu Açıkladı başlıklı makalemizde kredi notu, s&p kredi notu ve türkiye kredi notu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git