Kredi Puanı Düşük Olanlara Tavsiyeler

Kredi Puanı Düşük Olanlara Tavsiyeler
20 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.504 kez okundu.

Kredi notu banka kuruluşlarının uygulamalarında değerlendirdikleri için uyguladığı önemli bir koşuldur. Banka kuruluşları notunuza bakarak sizlere kredi verip sağlamayacaklarını değerlendirir, az puana hakimseniz, kabul vereceklerse dahi nema derecelerini yükselterek sunarlar.

Doğal olarak skor birden bire, kısa bir vakit içerisinde yükselmez. Yükseltmenin yolu, borçlardan kurtulmak ve de yeni borçları ne kadar rahat ödediğinizi göstermekten ibarettir. Borçtan kurtulmak amacıyla gerçekleşecek belli, öyleyse yeni borçları hangi ölüçüde kolay ödediğinizi ne tarzda göstereceksiniz?

Findeks’i Kavrayabilmek

Tbb ve bununla birlikte Kkb kurumlarınca kayıt altında tutulan, banka kuruluşları bulunan ilişkileriniz, ödeme tertibiniz, borç şartları, çekilmiş olan kredi tutarı, kredi arayışınızda başvuru yaptığınız değişik banka kuruluşlarının bulunması, kart sınırları benzeri kriterlerle hesaplanan bir puandır. Bankalar söz konusu nota bakarak tarafınıza ya onay verir ve ya vermez. Kısaca değerlendirme böylece olmaktadır.

Yükseltmek İçin Borçlarınızı Kapatın

Kredi Skoru arttırma gayesiyle, bütün borçlarınızın tamamıyla ödenmiş olması gerekmektedir. Borç ödemesi yapmak, skorunuzu fazlalaştırmaz, sadece yeni bir borçlanmalarınızı düzene sokmak için gerekmektedir. Borçlardan kastedilen, kredi ve bununla birlikte kart borçlarının yanında, yeni düzenlemeye göre fatura borçlarının dahi puanınızı düşürdüğünü hesaba eklersek, faturaların da, süresinde yatırılıp bitmiş olması gerekli.

HABERİN DEVAMI AŞAĞIDADIR

Düşük Limitli Kart Alın

Borçlar ödenip tamamlandıktan daha sonra durduk yerde kredi skorunuz artmaz. Borçlarınızı giderdikten ve faturaların ödemesini sisteme soktuktan itibaren, puanınızı fazlalaştırmak için hamleler yapmanız gerekiyor. Öncelikli gerçekleştireceğiniz atılım düşük seviyede sınırlı kart almak olmalıdır. Kart alıp, borçları tam da süresinde ve de asgari ödeme bedeli gibi değil, tam borç tutarı kadar ödeme yapmanız gerekiyor. Ödemelerinizi planlı gerçekleştirdikten sonra, sınır yükseltmesine gidebilirsiniz.

Kartı Edinemiyorsanız

Her ne kadar banka kuruluşları kart verme hususunda hassas olmasalar da, yine de kartı alamama tarzında durum de söz konusu. Bu halde, bankada hesap açarak, her ay maaşınızı çektiğiniz zaman bu hesabınıza yatırarak, bütün masrafları ve planlı ödemeleri işte bu hesap vasıtasıyla yaparsanız, ilişkili banka tarafınıza sonraki sürede bir kart sağlayacaktır.

Ufak Miktarda Müracaat Yapabilirsiniz

Puanınızı, para vasıtasıyla artırmanın diğer ismidir, hiç bir şekilde ihtiyaç yokken kredi çekmek. Ufak bir tutar alırsınız, taksitler gelmeden bir kerede ödemesini bitirirsiniz. Bankaya “ çektim ama param da fazla aslında ” dersiniz. İşte bu yöntem puanınızı pozitif, paranızı eksi yönde etkiliyor. Puanı fazlalaştırmak adına, paranın bir kısmından bankaya, dosya masrafı ve de faiz ödemesi gerçekleştirmek mecburiyetinde kalırsınız. Çok öğütlenen bir metod değildir.

FacebookTwitterLinkedInGoogle

Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi Hangi Bankadan Alınır? başlıklı makalemizde Anında kredi veren bankalar ve En Kolay Kredi Hangi Bankadan Alınır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git