Kredi Sicili Temizlemek

Kredi Sicili Temizlemek
24 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 2.121 kez okundu.

Kredi Sicili Temizlemek

Gelişen finans şartları ve ayrıca bankaların elverişli kredi alternatifleri şahısları için kredi kullanmayı cazip pozisyona getirilmiştir. Müsait faiz oranları yüksek kredi miktarlı kredi seçenekleri ve de elverişli ödeme planları kredi kullanımını fazlalaştırmıştır. Her kesime hitap eden kredi seçenekleri bununla birlikte eskiye kıyasla oldukça esnek yapılan banka koşulları kredi kullanımında fazlalaşmayı yardım etti. Ancak böyle yerinde gereksinimlerin yanı sıra kredi kullanımını bir fırsat biçiminde kullanımından oldukça tutarsızca kullanılmaya başlanması müşterileri sıkıntıya sokmaya bile sebep olmuştu.
Bankadan çektiği kredilerin taksitlerinin yatırılmasını geciktiren yada büyük süreli ödeme sorunu yaşayarak taksitlerde gecikmeyi adet haline getiren bireyler için işte bu durun kredi sicillerinde problemlere sebep oluşturmaktadır. Kredi geçmişi fertlerin bankalardan çektikleri kredileri geri ödemelerinde düzenle belirlenen bununla birlikte bir daha kredi çekebilmek talep ettiklerinde kredi skorlarını değerlendirmede etken bulunacak bir kavramdır. Kişilerin kredi ödemelerindeki gecikmeler kredi skorlarında olumsuz faktöre neden olarak belirlenir. Kredi değeri düşük durumdaki şahısların tekrardan kredi alması zorlaşır. İnsanların aldığı kredilerin ödeme planına riayet etmemesi sicillerini kötü etkiler. Söz konusu olumsuzluk bireylerin bankaların kara listelerine girmesine sebep olmakta. Ödeme taslağında yapılmış olan düzensizliklerle kara listeye girmek çabuk olsa bile kara listeden çıkıp kredi sicilini temizleme şahıslar amacıyla gayet zor ve ayrıca uzun bir vakti kapsar. Bankalar kredi sicili düzgün olmayan müşterilere çoğunlukla bir daha kredi vermezler. Fakat verseler dahi kredinin tutarı düşük seviyede, faiz seviyeleri çok fazla yüksek ve ayrıca kredinin vadesi bir o kadar az olmaktadır. Bununla beraber kredi sicili güvenilir olmayan bireylerin tekrardan kredi almaları adına gerekli olan öbür bir şart da her hangi bir taşınmazı bankaya ipotek ettirmesi veya belirli maaşı yapılan bir devlet memurunun müşteriye kefil bulunmasıdır.

HABERİN DEVAMI AŞAĞIDADIR

Elbette temizlenebilir fakat bu bütün kredi borçlarının hepsi ile tek defada kapatılmasına yahut borcun bir daha taksitlendirerek yeni ödeme projesine tam manasıyla riayet edilmesini gerektirir. Söz konusu şartları yerine getiren şahısların borçlarını bütünüyle bitirmeleri koşulu ile birlikte kredi sicilleri temizlenir.

FacebookTwitterLinkedInGoogle

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Borcu Olanlara Kolaylık Sağlanıyor !!! başlıklı makalemizde kredi borcu yapılandırma 2017, kredi kartı borcu yapılandırma ve kredi yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git