Kredi Sicilinin Bozulması Ne Şekilde Olur?

Kredi Sicilinin Bozulması Ne Şekilde Olur?
12 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.893 kez okundu.

Söz konusu ihtiyaçlar için çekilen kredi taksitlerinin süresinde yatırılması oldukça elzemdir. Çünkü geciken her ödeme veya yapılmamış her ödeme ileriki günlerde sicilinize işleniyor. İşte bu nedenle kredi isteğinde bulunmadan evvel doğru bir şekilde hesaplamalar yapabilmek, kazanç harcama dengesini ayarlamak, seçilecek olan kredi çeşidine karar verebilmek bununla birlikte vadeleri tercih etmek çok ehemmiyet taşır. Daha sonra ödemelerde zora düşmemek için kesinlikle sürekli size işte bu seçenekleri hatırlatın. Ayrıca yatırılmayan kredi ödemesi sicilinizin bozulması ila birlikte faiz derecelerini ve de taksit değerlerini bile arttırır. Sadece tercih edilen krediler için değil kredi kartları adına da benzer durum bahis konusudur.

Var olan kredi kartı borcunun bir tek asgari ödeme tutarının ödenmesi bankalar sicil kaydınızın boculmasına sebeb olur bununla birlikte devam eden günlerde kredi skorunuz de azalır. Banka sicilinize entegre edilen çeşitli sebepler ise; yazılan çekler, vadesinde yatırılmayan senetler ve ayrıca ödeme yapılmayan otomatik ödeme talimatlı faturalar. Bütün olumsuzluklar ne yazık ki bankacılık sicilinizi etkileyebilir ve kredi puanınızı düşürecek.Protesto olan senetler, arkası yazılan çekler, zamanında yatırılmayan kredi taksitleri ve ayrıca tutarsız kredi kartı borç ödemeleri üzgünüz ki ki banka kredi sicilini eksi yönde etkiler aynı zamanda neticesinde kredi çekme olasılığını kayıp eder

HABERİN DEVAMI AŞAĞIDADIR

Kredi Sicilinin Bozulması Kredi Talebini Ne Ölçüde Etkileyebilir?

Kredi sicili temiz bulunan bireylerin kredi alması rahat oluyor. Banka kredi puanı yüksek ve bununla birlikte bankacılık sicili güvenilir durumdaki şahıslara çok daha güvenle değerlendirdikleri adına bir sürü meselede da rahat davranırlar.Fazla puanlı insanlara güvencesiz ve ayrıca kefilsiz kredi imkanları sunulmaktadır. Çeşitli bankalar kredi notu yüksek olanlara daha düşük seviyede faizlerle kredi kullanma fırsatı da sağlarlar. Kredi sicili bozuk olan şahısların kredi alması imkansız olmamakla birlikte çok güçtür.

FacebookTwitterLinkedInGoogle

Bir önceki yazımız olan Kredi Sicili Temizlemek başlıklı makalemizde kredi sicil geçmişi nasıl temizlenir ve kredi sicil temizlemek hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git