Kredi Yapılandırma Nasıl Olur

Kredi Yapılandırma Nasıl Olur
8 Mart 2017 tarihinde eklendi, 707 kez okundu.

Kullanmış bulunduğunuz kredi yada kredi kartı borçlarında ki ödemelerde sıkıntı çekiyor ve ayrıca yapılandırmak talebindeyseniz ilk önce şu hususu bilmelisiniz ki, bankalarca borcunuzun gecikmeye düşmesi gerekliliği aranmakta. Kredi kartı ödemesinde bu süre Üç ay kredi borcunda ise 2 aydır. Düzenleme amacıyla kredi kartı en son ödeme gününde ödeme yapılmaması ve ya kredi taksitlerinde ödeme yapılmaması gerekmekte. En son ortaya çıkan aynı zamanda tüm tüketicinin Bir kere mahsus faydalanacağı Yetmiş iki ay yapılandırma yönetmeliği dış söz konusu yazımızda temerrüte düşmüş borçların yapılandırması ila alakalı bildiri yapılmaktadır.

Son çıkan kanun harici gecikmeye düşmemiş borçların yapılandırılması kesinlikle olası değil. Kredi yapılandırma arzusunda iki biçimde bulunabilirsiniz. 1.si dönem içerisinde vuku bulan faiz indirimlerinin kredi borçlarına yansıması ikinci unsur da taksit tutarlarında değişikliğe gidilerek daha elverişli pozisyona getirilmesi aynı zamanda vadenin ileri tarihe uzatılması. Kredi yapılandırma başvurunuz amacıyla bizzatihi şubeniz ile görüşmeniz gerektiğini unutmayın. Çeşitli bankaların tanzim etmek ile alakalı açmış olduğu bölümlerde mobil yolu vasıtasıyla başvurularınız gerçekleşse bile en doğrusu şubeniz ila görüşerek bir ödeme hedefi oluşturmaktır.

HABERİN DEVAMI AŞAĞIDADIR

Yapılandırma Yapılacak Olan Borcun Gecikmeye Düşmesi

Banka, yapılandırma isteğinde bulunan ve daha da önceden risk seviyesi az lakin zor süreçten geçmekte olan tüketicisine oldukça doğru faiz yüzdeleri ve hevesleri ışığında destekçi oluyorlar fakat tüketicinin de yapılandırma neticesi sistemli ödeme yapması epey çok önemlidir. Ayrıca borç düzenleme sözleşmesini iyice okumanız bununla birlikte gecikme durumunda maruz kalabileceğiniz ceza-i halleri gözden geçirmeniz pek çok elzemdir. Zira bazen sonucu hapisle bitecek maddelerde antlaşma dahi yer alabilir. Bu halde anlaşma maddelerine de itiraz ederek rahatlık sağlanmasını birinci arzunuzda dile getirebilirsiniz.

FacebookTwitterLinkedInGoogle

Bir önceki yazımız olan OdeaBank İhtiyaç Kredisi başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, odeabank bireysel ihtiyaç kredisi ve odeabank ihtiyaç kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git