Kullanıma kapatılan kredi kartı açılır mı?

Genellikle borçlar ve bazı nedenlerden dolayı kapatılan kredi kartlarının yeniden kullanılıp kullanılmayacağı oldukça merak ediyorlar.  Banka tarafından kullanıma kapatılan kredi kartlarının açılıp açılmayacağı sorusuna sizler için en doğru cevabı veriyoruz.

Kendi istediğinizin dışında kredi kartlarınız borç nedeniyle kapatıldıysa açma işlemi için öncelikle söz konusu borç bakiyesini ödemelisiniz.  Borcu ödemediğiniz sürece kredi kartınız açılmayacaktır.  Kredi kartını kendiniz kapattırıp imha etmişseniz, yeniden açılması için bankaya başvurmalısınız. Yeni kredi kartı yerine eski kart bilgilerinizi kullanmak istiyorsanız bankaya özellik bunu belirtmelisiniz. Kartınızın limiti aynı kalırken kart numarası ve son kullanım tarihi farklı olacaktır. Kartı öncesinden tamamen iptal etmediğiniz sürece açtırabilirsiniz, aksi halde yeni bir tane almak zorundasınız.

Unutmayın ki yapılandırmadaki kredi kartlarını açtırmanız mümkün değildir.  Borç nedeniyle kapatılan kredi kartınızı açtırabilirsiniz ancak kredi notunuz düşmüş olacağı için aynı limitte kullanmanız mümkün görünmüyor.