Merkez Bankası Kredi Kaydı Kara Liste Sorgulaması

Merkez Bankası Kredi Kaydı Kara Liste Sorgulaması
22 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.899 kez okundu.

Müşterisi bulunduğunuz bankadan, çektiğiniz kredilerin taksitlerini başta imzalamış bulunduğunuz sözleşme tarihlerinde ödemeniz lazımdır. Şahsen size belirtilen söz konusu tarihler içerisinde ödeme yapmamanız zorunda banka vasıtasıyla başınız sıkıntıya girebilir ve buna bağlı olarak da mahkemelik olabilirsiniz. İşte bu durum, kredi kartları adına da geçerlidir.

Aldığınız 1 kredi kartını muhakkak bilinçli bir biçimde kullanmalısınız. Şayet aldığınız kredi kartını dikkatli olarak kullanamaz ve bununla birlikte sürekli şeklinde borçlarını tehir ederseniz, merkez bankası kara listesine alınmanız durumu söz konusudur. Şuan adına böyle 1 durum söz konusu mu değil mi anlamak düşüncesindeyseniz, merkez bankası kredi kaydı kara liste sorgulaması yapmalısınız. Söz konusu sorgulama vasıtasıyla, kara listede yer alıp almadığınızı rahat bir biçimde öğrenip uygulayabilirsiniz.

Merkez Bankası Kara Liste Telefon
Merkez bankası kara liste telefon ile görüşme yapabilmek düşüncesindeyseniz, 0312 310 34 46 no’lu telefon numarasını arayın. Karşınıza ilk adı altında danışmadan birileri çıkacaktır. Bu kişilere, ne konuda işlem yapabilmek istediğinizi belirtirseniz size destekçi olacaklar ve bununla birlikte isteklerinizi çözümleyeceklerdir. Çıkmış olan kredi sicil affıyla birlikte, söz konusu telefonu aramanız şeklinde, mevcut kredi sicilinizin temizlenebileceği bilgisini sizlere verebiliriz.

HABERİN DEVAMI AŞAĞIDADIR

Merkez Bankası Kara Liste Sildirme
Merkez bankasını kullanarak, kara listeden adınızı sildirmek hedefliyorsanız aynı zamanda talebiniz geri çevrildiyse, kredi puanınızı artırma yoluna gitmelisiniz. Sonrasında ise tekrardan merkez bankası kara liste sildirme konusunda başvuruda bulunabilirsiniz. Böyle yapmanız halinde, merkez bankasının gözünde bile değeriniz 1 kademe daha artacak ve bununla birlikte kara listeden daha rahat bir şekilde çıkabileceksiniz. Bazı bireyler, direk herhangi bir şey yapmadan sildirme işlemine başvurduklarından dolayı, başvuruları kabul olmayabilir. Siz böyle 1 yolu tercih etmeniz şeklinde geçerli bir sebebiniz olacaktır.

Banka Sicil Temizleme Nasıl Yapılır?
Banka sicil temizleme işlemi, tamamen sizin kendinizin yapması gerekmekte olan bir işlemdir. Doğru ve etkili bölümleri izlerseniz, kredi siciliniz temize çıkacak bununla birlikte tekrardan kredi çekebilir duruma geleceksiniz. Bazı insanlar, hatalı adımlar atmasından ötürü kredi sicilleri daha iyi olmak yerine daha kötü olur ve insanlar sonunda herhangi bir bankalardan ihtiyaç kredisi dahil olmak amacıyla çekemez hale gelirler.

FacebookTwitterLinkedInGoogle

Bir önceki yazımız olan Sicil affı Resmi Gazete'de yayımlandı mı? | Ne zaman yürürlüğe girecek? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git