Moody’s’ten dikkat çeken Türkiye duyurusu

Moody’s’ten dikkat çeken Türkiye duyurusu
18 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.903 kez okundu.

Kredi derecelendirme şirketi Moody’s, beklentilerin üstündeki 2016 en son çeyrek büyüme bilgilerinin akabinden 2017 ve bununla birlikte 2018 yıllarına ilişkin büyüme düşüncelerini yukarı yönlü düzenledi

Ayrıca Moody’s, yaşanan finansal toparlanmanın yapısal reformlar olmaksızın sürdürülebilir olmadığını belirtti.
Moody’s gelişme fikirlerini 2017 için yüzde 2.2’den yüzde 2.6’ya, 2018 senesi için % 2.7’den yüzde 2.9’a yukarı revize etti. Kuruluş revizyonu beklentilerin üzerinde duyurulan büyüme verilerinin arkasından gerçekleştiğini bildirdi.

TÜİK bilgilerine nazaran, üretim tarzına bakılacak olursa 4 süreç toplamıyla elde edilen yıllık GSYH, zincirlenmiş hacim endeksiyle 2016 senesinde bir bir önceki yıla bakarak % 2.9 yükselmişti.

GSYH zincirlenmiş hacim endeksi biçimde (2009=100), 2016 senesinin dördüncü bölümünde bir bir evvelki senenin eşit bölümüne bakacak olursak yükseliş % 3.5 olmuştu.

HABERİN DEVAMI AŞAĞIDADIR

Moody’s bir evvel ki ay Türkiye’nin kredi puanı görünümünü finansal büyüme görüntüsünün incelmesi, kuruluşların gücünü kaybetmeye devam etmesi ve bununla birlikte vatanın iç ile beraber dış ekonomik yapısı üzerindeki baskıların yükselmesini gerekçe gösterip “durağan”dan “negatif”e düşürmüş, Ba1 bulunan kredi skorunda de farklılık yapmamıştı.

FacebookTwitterLinkedInGoogle

Bir önceki yazımız olan IIRA TÜRKİYE'NİN KREDİ NOTUNU DUYURDU başlıklı makalemizde İslami Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu, ııra ve kredi notu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git