Öğrenci için en iyi kredi kartı ?

Bir çok öğrenci arkadaşımız, üniversite hayatlarına başladıklarında günümüz ekonomik şartlarında nakit sıkıntısı çekmektedirler. Bu durum ceplerindeki paranın değerini bile arkadaşlarımı, kredi kartı kullanmaya yöneltiyor. Hemen hemen her banka öğrencilere kredi kartı verebilmektedirler. Sizin için bir takım örnekler derledik:

Türkiye ‘nin türk sermayeli tek bankası ve en büyük bankası ismi ile ilk tanıtacağımız öğrenci kartı, İş Bankası ‘nın öğrenci kartı. Bir çok üniversite öğrencisi arkadaşım en çok bu kartı kullanmaktadır. Bu kartın en iyi özelliği ise ilk sene kart ücretinin olmayışıdır. Kart limiti 1.000 TL ye kadar çıkabilmektedir. Ayrıca yıllık kart ücretinin var olup olmamasına göre 2 seçenek mevcuttur. Yine bir güzelliği vardır ki kart ücreti olan kredi kartları müze kart olarak kullanılabilmektedir. İlave  taksit, ertelemeli ödeme gibi kampanyaları bulunmakla birlikte kartınızı cinemaximumlarda rahatlıkla kullanıp kampanyalardan faydalanabiliyorsunuz.

Size tanıtacağımız diğer bir kart ise en çok tercih edilen kartlardan bir tanesi olan TEB Bonuscard. 400 TL ile açılan bu kartlarda ödemelerinizin düzenli olmasıyla birlikte limitiniz artmaktadır. TEB bonus card ile bir kredi kartında olması gereken tüm özellikleri cebinizde taşıyabiliyorsunuz, tüm bonus kampanyalarından faydalanabiliyorsunuz. Çeşitli kampanyalara sahip olan TEB bonuscard ile örneğin hafta içi belirli bir tutarda harcama yaptığınızda, hafta sonu o oranlarla indirim kazanabiliyorsunuz.

Bir diğer kredi kartı önerimiz, Ziraat Bankası ‘nın maximum özellikli kredi kartıdır. Maximum üye işyerlerinden yaptığınız harcamalarınız için kampanyalara dahil olabilir maxipuan kazanabilirsiniz.

Akbank tarafından öğrencilere sunulan diğer bir kart ise Axess özellikli öğrenci kredi kartıdır. İlk yıl kart ücreti bulunmamaktadır. Bu karta sahip olabilmeniz için 26 yaşını doldurmamış olmalısınız. Axess üye işyerlerinden yaptığınız harcamalarda, chip para kazanabilir, taksit ve ödeme erteleme avantajlarından yararlanabilirsiniz. Yaptığınız peşin harcamayı daha sonradan taksitlendirebilirsiniz.

Bir başka kredi kartı ise advantage özellikli HSBC advantage Campus karttır. Tüm avantaj özelliklerini taşıyan bu kredi kartının limiti 500 TL ile 750 TL arasında değişmekte olup, ödemeleriniz düzenli olursa kart limitinizi artırabiliyorsunuz. Advantage üye işyerlerinden yapmış olduğunuz tüm alışverişlerinizde advantage nakit puan kazanabiliyorsunuz. HSBC Advantage consept üniversiteli kartta ise campus karttan faklı olarak kart ücreti alınmamaktadır. Campus kart gibi puan, taksit erteleme ve artı taksit avantajlarından faydalanılabilmektedir. Yine HSBC ya ait olan Adavantage HIZZ üniversiteli kart, diğer kartlarda bulunan şifre gibi zaman kaybına sebep olan faktörlerden arındırılmış bir kredi kartı. Bu kartta harcama sonrası kartınızı okuyucuya göstermeniz yeterlidir. Kartlar şekilli ve renkli olarak üretilebilmektedir.

Diğer bir kartımız Vakıfbank ‘a ait olan Like Card Üniversiteli karttır. Bir çok farklı avantajlarla karşımıza çıkan bu kartta başarınızı dönemsel olarak artırıyorsanız, ilave Likepuan kazanabiliyorsunuz. World üye işyerlerinden yapılan tüm harcamalarda kampanyalara dahil olabiliyorsunuz. Bence şu anda en popüler kampanya ise harcama taahhütüne 150 TL ekstre indirimi. Kart ücreti ise, hesap özetinin mail yoluyla gönderimi şartıyla alınmamaktadır.

Sıradaki kartımız Yapı Kredi Bankası ‘na ait olan Play kart. Bir kredi kartı olma özelliğinin yanında World özelliği de taşıması kartı vazgeçilmez kılmaktadır. Puan bakımından en bonkör kartlardan biridir aynı zamanda World Kart.

Yine en güzel kartlardan biri olan Finansbank ‘ın genç arkadaşlarıma yönelik hazırlamış olduğu Cardfinans GO ‘dur. Çok farklı kampanyalarla buluşabilen bu kart, diğer kartların arasında iyi bir alternatiftir.

Denizbank ‘ın Bonus özellikli D-Şarj kartı, bol Bonus puan veren bir kart. Bu kart ile yaptığınız yiyecek ve eğlence harcamalarınızda anında %10 indirimden yararlanabiliyorsunuz.

Bu kartlardan birine ya da bir kaçına sahip olabilmek için internet bankacılığı aracılığı ile ya da Şubenizden başvuru yaparak kart talep edebilirsiniz. Yanınızda öğrenci belgenizin ve kimliğinizin olması yeterlidir.

Aranan Kelimeler : Öğrenci için kredi kartı ,öğrenci için en iyi öğrenci kartı