Ön Ödemeli Kart Nasıl Kullanılır?

Kredi kartları ve krediler günümüzün bir gerçeği halini almışken, bankalarda müşterileri için yeni ürünler ve kampanyalar üretmeye devam ediyor.  Ödemeleriniz ve alışverişlerinizde kolaylık sağlayan kredi kartlarının yanı sıra bankalar aynı zamanda ön ödemeli kart hizmetleri de sunmaktadır.

Bankacılık ürünleri arasında sayılan bu hizmet kredi kartlarından farklı şekilde çalışır.  Ön ödemeli kartların limitini önceden para yüklemesi yaparak siz ayarlıyorsunuz. Böylelikle neyi ne kadar harcamanız gerektiği sizin kontrolünüz dahilinde oluyor. Günlük hayatta kolaylık sağlayan bu kartlar sayesinde yüklediğiniz tutar kadar harcama hakkına sahip oluyorsunuz.  Limit aşımı durumuyla karşılaşmadığınız gibi güvenli bir şekilde harcama yapabiliyorsunuz.

Ön ödemeli kartları çoğunlukla çocuklarına harçlık  vermek isteyen ebeveynler, internet harcamaları için kullanmak isteyen kişiler tercih etmektedir. Kartın içerisindeki bakiye azaldığında veya bittiğinde istediğiniz gibi para yüklemesi yapabiliyorsunuz.  Böylelikle kredi kartlarında olduğu gibi borçlanmıyor yüklediğiniz limit kadar kullanabiliyorsunuz…