PEŞİNATSIZ ARABA KREDİSİ

PEŞİNATSIZ ARABA KREDİSİ
17 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.335 kez okundu.

PEŞİNATSIZ ARABA KREDİSİ SAĞLAYAN BANKALAR VE ŞARTLARI

Bankalar mevzuatI gereğince, edinilmek istenen taşıtın belirgin bir seviyesinde kredi sunarlar. İşte bu oranlar Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle belirlenmiştir. Yönetmelik kanun metini şöyle demektedir.

“ Müşterilere, binek araç edinimi için kullandırılacak vasıta kredilerinde ve bununla birlikte araba güvenceli kredilerde ya da hazırlanacak finansal kiralama uygulamalarında, kredi değerinin vasıtanın değerine oranı aracın en son fatura tutarı 50,000 Türk Lirası ve de alt seviyesinde olanlar adına % yetmişi geçemez. Bu oran, nihai fatura değeri 50,000 Lira nı geçen binek araçlarda, bedelin 50 bin Lira na kadar olan kısmı için yüzde yetmiş, elli bin Tl nın yukarısında mevcut kısım için % 50 biçimde uygulanır. İkinci el binek taşıtlarda aracın değerinin tespitinde kasko değeri temel alınmaktadır.”

Bu hususta görüldüğü üzre ön ödemesiz taşıt almak isteyen müşteriler, alınacak araba kredisi taşıtın bedeline bakarak belirlenmektedir ve ayrıca bu kapsamda fiyatı Ellibin Türk lirası.’den çok bulunan vasıtalar için %Yetmiş limitini geçemez. Bununla beraber eğer tutar 50 binden fazla ise, % yetmiş kredi kullanılabiliyor iken, çekeceğiniz kredi fiyatı 50 bini geçiyorsa bu sefer geri kalan tarafı için ise en fazla Yüzde 50 kredi kullanabilirsiniz. Bu, şu anlama geliyor, Peşinatsız vasıta kredisi fırsatı dışında mevzuat hükümlerine göre araç edinmek isteyenlerin aracın %30 değeri civarında nakit paraları bulunması elzemdir. Çünkü mevzuat maksimum %70 vasıta kredisi almanıza izin vermektedir. Elbette bir takım teknikler aracılığıyla paranız olmasa dahi, otomobilin yüzde 100’üne (tamamına) ön ödemesiz vasıta kredisi almanız imkan dahilindedir.

PEŞİNATSIZ TAŞIT KREDİSİ NASIL ALINIR ?

Eğer sıfır bir araba edinmek adına eski aracınızı otomobil firmasına vermek arzusundaysanız, işte bu durumda geri kalan kısım için kredi edinebilirsiniz. Kuruluş sizlerden alacağı araba gayesiyle bir bedel belirleyerek, söz konusu arabanın fiyatını peşinat sayacak ve ayrıca geri kalan tutar için araç kredisi kullanmanıza müsaade edecektir.
Taşıt şirketlerini ziyaret ediniz. Honda, Toyota, Renault, Fiat, Hyundai, Mercedes, Bmw, Volkswagen, Seat, Opel şeklinde şirketler sıfır km ve ayrıca 2. el taşıt alımlarınızda, hususi finans kuruluşları yoluyla, peşinat gerçekleştirmeden araç kredisi almanızı sağlayacaklardır.

HABERİN DEVAMI AŞAĞIDADIR

Fiat 2017 yılına girecekken 30,000 tl faiz olmadan kredi, Peugeot birden fazla aracı için 30-35 lira seviyelerine kadar Sıfır faizli kredi sunmaktadır. İşte bu sebeple, peşinatınız yok ise, otomotiv şirketlerini inceleyebilirsiniz.
Kredi notunuzda sorun yok ise, siciliniz kötü değilse, taşıt kredisi çekebilmek yerine, ihtiyaç kredisi müracatı gerçekleştirebilir, aracınızın üzerine ipotek tesis ettirmeden peşinatsız taşıt kredisi kullanabilirsiniz.
Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler ’lere Devlet destekli, dükkan ve şirketler için araç alım ve kiralama kredilerinden faydalanabilirsiniz. Araç kredisi tesis eden bankalar, firmalar için daha da uygun avantajlar ve daha da düşük faiz oranlı krediler sağlarlar. Bu kredileri araştırabilir ve firmanıza elverişli banka kredilerini değerlendirebilirsiniz.

Türkiye ekonomi bankası 48 ay vadeli, Yirmidört saat süresinde kullanılabilen araç kredisi sunuyor.

İşbankası önödemesiz çabuk taşıt kredileri; İş Bankası hem 0 kilometre araçlar için hem de 2. el araçlar adına araç kredisi veriyor. 0 km araçlarda aracınız ipotek edildiğinden kefil istenilmiyor. İş Bankası Alfa romeo, Chevrolet, Bmv, Citroên, Volkswogen, Seat, Suzuki, Toyota, Volvo, SSangyong, Skoda, Peugeot, Nissan, Ford, Porche, Renault, Landrover Lancia, Hyundai, Kia, Fiat, Dacia marka otomobiller için araba kredisi vermekte.

Garanti Bankası en düşük nemalı peşinatsız araba kredisi kampanyaları; Garanti Bankası, tüm sıfır km taşıtlara ve 2. elde 10 yaşa değin taşıtlara, araba kredisi veriyor. 10 yaşından fazla bulunan taşıtlar, fırsat dahilinde kredi alamazlar. Kredinin vade süreci kırksekiz aydır.Ziraat bankası da yukarıda belirtilen şartlara ilave bir şekilde 10 yaş yerine 5 yaşa dek İkinci el otomobillere ve de 0 kilometre araçlara kredi veriyor.

FacebookTwitterLinkedInGoogle

Bir önceki yazımız olan KREDİYLE EV Mİ ALMAK YOKSA KİRADA MI OTURMAK ? başlıklı makalemizde konut, konut kredisi ve konut kredisiyle ev almak mı yoksa kirada oturmak mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git