SİCİL AFFI NE ZAMAN BİTİYOR ?

SİCİL AFFI NE ZAMAN BİTİYOR ?
26 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.944 kez okundu.

Kara listeye dahil epey fazla insan, esnaf bulunuyor ve bununla birlikte sayıları 14 milyonu bulmakta. Bu şahıslar için 27 Ocak’ta söz konusu kişilere af gelmişti. Kanuna bakılacak olursa; Altı ay içerisinde borcunun hepsini ödeyen yada düzenleyenler kara listeden kurtulacaktı. Bankalar hala istek durumunda kredi borçlarını 72 aya dek yapılandırabiliyor. Afta süre yarın yani 27 Temmuz’da bitiyor. Sicili bozuk olduğu için kredi ve de kart edinemeyenler için fırsat durumundaki söz konusu düzenlemeden yararlanmak dileyenler bankalara başvuracak.

SİCİLİNİZİ VE PUANINIZI ÖĞRENİN

Ev, otomobil, tüketici kredileri ile birlikte kredi kartı ve de kredili mevduat hesabına ait olan en son 5 yıllık bilgilere ‘Risk Raporu’ aracılığıyla ulaşılabiliyor. Bankalar müşterileriyle alakalı bilgileri, iki gün süresince Bankalar Birliği Risk Merkezi’ne iletiyor. Gönderilen söz konusu bilgiler Kredi Kayıt Bürosu aracılığıyla rapor şekline getiriliyor.

EĞER MESELE AVUKATA İNTİKAL ETTİYSE

Kanunda; 27 Ocak’tan evvel kapatılmayan borçların avukata yollanarak başlamış olan takiplerin ara verileceğine ilişkin herhangi bir yapılandırma söz konusu değildir. Borcunuzu nakit veya düzenlemeyle yatırırsanız tabii şekilde başlanmış olan yasal izleme uygulamasının bitirilmesi gerekmektedir. Hacizlik durumdakilerin ise kara liste affından faydalanması sağlanmaktadır.

HABERİN DEVAMI AŞAĞIDADIR

ÇIKAN KANUN HİÇBİR ŞEKİLDE BANKALARI MECBURİ TUTMUYOR

Sicil affına dayanarak banka kuruluşlarına müracaat yapıldığı durumda kredi alamayan esnaf ve şahısların bulunduğu sürekli gündeme geliyor. Bunun sebebi yasa, banka kuruluşlarını mecburi tutmuyor, banka kuruluşlarının kredi sunmasının önündeki özrü gideriyor. Ancak, söz konusu durumda kredi puanını fazlalaştırmak krediye erişmenin en çabuk yolu.

FacebookTwitterLinkedInGoogle

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri başlıklı makalemizde Banka Kredi Notu Yükseltme Taktikleri, Kısa Sürede Kredi Notu Yükseltme Taktikleri ve Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

SİCİL AFFI NE ZAMAN BİTİYOR ? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. neriman dedi ki:

    herşeyi çok güzel anlatmışsınız çok teşekkürler kredi notu nedir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git