SİCİLİ BOZUK KİŞİLER NASIL KREDİ ALABİLİR?

SİCİLİ BOZUK KİŞİLER NASIL KREDİ ALABİLİR?
5 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 918 kez okundu.

ÇOK ACİL PARAYA MI İHTİYACINIZ VAR ?

Tek çaresi kredi çekmek olan kişiler kredi puanı sorgulaması yapmadan bankalara kredi müracaatında bulunabilirler. Lakin bankalar için kredi notu çok mühimdir. Kredi notu düşük olan kişilere bankalar genellikle kredi vermezler. Peki kredi notuna bakmadan kredi veren banka var mıdır ? Varsa hangileridir ?

KREDİ PUANINA BAKMAYAN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Tüm bankalar kredi notuna önem verirler. Hatta bu sebepten bankalar biraraya gelerek KKB’yi oluşturmuşlardır. KKB sayesinde müşterilerin findeks notu rahatça sorgulanmaktadır. Genel olarak bankalar findeks notu düşük olan kişilere kredi vermezler fakat bazı bankalar bu konuda esneklik göstermektedir. Yani puanı düşük olanlara dahi kredi verirler.

KREDİ NOTU DÜŞÜK KİŞİLERE KREDİ ÇEKME TAKTİKLERİ

Bankalar kredi verirken iki şeye çok önem verirler. Birincisi gelir belgesi, ikincisi ise kredi notudur. Kredi sicilleri kötü olan müşteriler bankalara kefil ve teminat göstererek kredi çekme şansını arttırabilirler. Bankanın isteği doğrultusunda çekilecek kredi tutarında teminat ve istenilen kefil sayısı oluşursa banka, kredi notuna bakmaksızın müşteriye kredi sunar.

HABERİN DEVAMI AŞAĞIDADIR

İNG BANK KREDİ FIRSATI

Kredi sicili nedeniyle kredi çekemeyenlere müjde…İng Bank kredi notu düşük olanlara dahi kredi veriyor. Tabi ki bazı koşullar altında. İNG BANK kredi notu konusunda en çok kampanya yapan bankadır. Kredi notu iyi olana da kötü olana da kredi verir. Verdiği kredi de sadece faiz oranlarını değiştirir. Birçok bankanın ihtiyaç kredisi faiz oranı %1.25′ dir. İNG BANK’ ın kredi notu yüksek olan kişilere sunmuş olduğu faiz oranı ise %0.99′ dur. Kredi notu düşük olanlar için ise oran artış gösteriyor.

FacebookTwitterLinkedInGoogle

Bir önceki yazımız olan ENGELLİ VATANDAŞLARA FAİZSİZ EV KREDİSİ FIRSATI 2017 başlıklı makalemizde engellilere faizsiz ev kredisi, engellilere kredi ve faizsiz konut kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git