Ticari Kredi Kartı Neye Göre Belirlenir?

Kredi kartı kullanımı tüm dünyada yoğunluk kazanırken alışverişler ödemelerinizin yanı sıra ticari işlemlerinizi de kredi kartlarından yapabilirsiniz. Bireysel kredi kartının yanı sıra ticari kredi kartı sahibi olmak için bankaların istediği evrakları teslim ederek başvuruda bulunabilirsiniz. Ticari kredi kartlarını genellikle şirketler ve firmalar tercih etmektedir.

İşletmenin durumuna göre kredi limiti ayarlanırken genellikle 20 bin TL’ye kadar limit verilmektedir. Ticari kredi kartı sahip olmak için öncelikle bir hesap açmanız gerekir. İşletmeniz hakkında sizden cironuz, bilanço benzeri evraklar istenecektir.  Evrakların incelenme süresi sonrasında sizlere göre bir limit oluşturularak ticari kredi kartınız oluşturulacaktır.  Vergi levhasının üzerinde ismi bulan kişiler sadece işletme üzerinden ticari kredi kartı alabilirler.

İşletmenize ait tüm ödemeleri yapacağınız bu kredi kartı sizlere birçok yönden avantaj sağlayacaktır. Kredi kartından yapılan harcamaları bilanço defterinize ekleyebilirsiniz. Ticari kredi kartlarını telefon alımında kullanabilir ve taksit yaptırabilirsiniz.

Kart başvurusunda bankaların sizden isteyeceği evraklar şirketin türüne göre değişiklik gösterir.  Şahıs şirketlerinden vergi levhası, Şirket yetkilisinin kimlik fotokopisi ve başvuru formudur. Limidet şirketlerinden şahıs şirketlerinden istenen evraklarla birlikte ticari sicil gazetesi, noterden alınan yetkili kişi imza sirküsüdür….